PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Finkenberg

Na slunné plošině zadní části Zillertalu, přímo u vstupu do Tuxentalu se nachází Finkenberg. Tuto vesnici proslavili, mimo jiné, slavní rodáci Leonhard Stock a Prof. Peter Habeler. Finkenberg patří k oblíbeným turistickým destinacím, protože nabízí zábavu 365 dní v roce. Návštěvníky jistě potěší bezplatné autobusové linky nejen ke sjezdovkám, ale po celém Tuxertalu.

Lyžařská oblast Zillertal 3000 zahrnuje propojené skiareály Eggalm, Rastkogel, Penken – Fingenberg, Penken – Mayrhofen, Ahorn a nejpopulárnější rakouský ledovec Hintertux. Ke sportovní nabídce oblasti neodmyslitelně patří dlouhé kilometry běžeckých tratí, 3 osvětlené sáňkařské a bobové dráhy či 250 km značených zimních pěších tras.

Apres-Ski
Bohaté Apres-Ski party zaručují místní diskotéky. Také se můžete vydat na 4 km dlouhou osvětlenou sáňkařkou dráhu.

Běžecké lyžování
V celé oblasti se nachází více jak 200 km běžeckých tratí. Mezi nejoblíbenější tratě patří: Zell – Gerlos (1250 m.n.m./34 km), Mayrhofen – Hippach (600-630 m.n.m./41 km), Ginzling (1000 m.n.m./5 km), Tux – Finkenberg (1300-1500 m.n.m./14 km).

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach
Nejvyšší bod střediska 3.250 m
Nejnižší bod střediska 630 m
Počet vleků 61
Počet kotvových vleků 27
Počet sedačkových lanovek 22
Počet kabinkových lanovek 12
Celkový počet sjezdovek 227 km
Zelené/modré sjezdovky 59 km
Červené sjezdovky 136 km
Černé sjezdovky 32 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Finkenberg. Web: www.offtrack.cz/cs