TOPlist
Server Alpské.cz » Alpy - Rakousko » Großer Bärenkopf

Großer Bärenkopf

Großer Bärenkopf (také Weißer Bärenkopf) je hora složená ze dvou vrcholů (hlavní vrchol 3396 m, západní vrchol 3353 m) ve skupině Glocknergruppe v horském hřebenu Fuscher/Kapruner Kamm ve Vysokých Taurách v oblasti centrálních Alp. Hora leží přesně na hranici mezi rakouskými spolkovými zeměmi Salcbursko a Korutansko. Oba vrcholy jsou od sebe vzdálené asi 300 metrů.

Prvovýstup na horu Großer Bärenkopf provedli 18. září 1869 Karl Hofmann, Johann Stüdl a horští průvodci Thomas Groder a Josef Schnell z Kalsu am Großglockner.

Normální cesta k vrcholu Großer Bärenkopf je vysokohorská túra a vede od horské chaty Oberwalder Hütte (2973 m, obvykle otevřena od začátku června do konce září, 46 postelí, 63 lehátek, 30 nouzových lehátek a 10 lehátek v zimním útočišti) přes ledovec k Keilscharte a přes západní hřeben k vrcholu.

Dalším záchytným bodem pro výstup slouží horská chata Heinrich-Schwaiger-Haus (2802 m, obvykle otevřena od začátku června do konce září, 16 postelí, 64 lehátek a 12 lehátek v zimním útočišti).