PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Hallstatt
Hallstatt je obec s asi 800 obyvateli v Solné Komoře (Salzkammergut) v rakouské spolkové zemi Horní Rakousko. Leží v nadmořské výšce 511 m, u jezera Hallstätter See. Hallstatt patří spolu s Dachsteinem a Vniřní Solnou Komorou ke světovému dědictví UNESCO. Podle nálezů z rozsáhlého pohřebiště nad místem se jeden časový úsek starší doby železné označuje jako doba halštatská.

K pozoruhodnostem v Hallstattu patří katolický farní kostel Nanebevzetí panny Marie, Karner (hřbitovní kaple s kostnicí) s celkem 610 lebkami nakupených na kostech zemřelých, muzeum Hallstatt s druhou nejobsáhlejší sbírkou nálezů z doby halštatské v Rakousku nebo halštatské naleziště a solné štoly (nejstarší na světě) dosažitelné pěší cestou nebo solnou lanovkou (Salzbergbahn).

Oblíbené letní cíle v Hallstattu a jeho okolí jsou jezero Hallstätter See, horský svět s Dachsteinem, jeskyně Rieseneishöhle a Mammuthöhle a vyhlídková plošina "Welterbeblick“ na hoře Salzberg.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Hallstatt. Web: www.offtrack.cz/cs