PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Heiligenblut am Großglockner

Heiligenblut am Großglockner

Heiligenblut am Großglockner je obec s asi 1100 obyvateli a leží v okrese Spittal an der Drau v rakouské spolkové zemi Korutany, v Národním parku Hohe Tauern. Heiligenblut je vysoko položená alpská vesnice (1288 m n. m.) a je častým výchozím bodem pro návštěvu ledovce Pasterze a pro výstup na horu Großglockner (3798 m). Vesnice také leží na jednom konci vysokoalpské silnice Großglockner-Hochalpenstraße.

Ke stavebním památkám v Heiligenblutu a jeho okolí patří gotický farní a poutní kostel sv. Vinzenze z 15. století, kaple Bricciuskapelle západně od Winklu v nadmořské výšce 1629 m z roku 1872, zřícenina hradu Farbenstein nad Heiligenblutem nebo osm mlýnů v Apriachu (Apriacher Stockmühlen).

Za návštěvu stojí i vysokoalpská silnice Großglockner Hochalpenstraße, která spojuje rakouské spolkové země Salzbursko a Korutany. Tato nejvýše položená zpevněná průsmyková silnice v Rakousku vede z Bruck an der Großglocknerstraße přes oba průsmyky Fuscher Törl a Hochtor (vstup do tunelu 2504 m n. m., historická výška průsmyku 2576 m n. m.) do Heiligenblut am Großglockner.

690 km dlouhá horská turistická trasa - Alpe Adria Trail - vede od úpatí hory Großglockner (místo startu Kaiser-Franz-Josefs-Höhe) přes Kranjskou Goru ve Slovinsku do Muggia v Benátsku na jadranském pobřeží v Itálii.

Domovská stránka - Web: