PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Hintere Schwärze / Cima Nera

Hintere Schwärze / Cima Nera

Hintere Schwärze (italsky Cima Nera, 3624 m) je čtvrtou nejvyšší horou Ötztalských Alp. Leží na horském hřebeni Schnalskamm přímo na státní hranici mezi rakouskou spolkovou zemí Tyrolsko a italskou provincií Jižní Tyrolsko. Hintere Schwärze je téměř celá pokryta ledovcem.

Prvovýstup na horu Hintere Schwärze se podařil 10. září 1867 Ernstu Pfeifferovi, Benedictu Klotzovi a Josefu Scheiberovi přes západní hřbet.

Hintere Schwärze je zdolatelná jako vysokohorská túra s odpovídajícím vybavením a znalostmi pouze po zčásti trhlinami posetém ledovci. Jako výchozí bod pro výstup slouží horská chata Martin-Busch-Hütte (2501 m, v nejzazší části údolí Niedertal, obvykle otevřena od konce června do konce září a od začátku března do půlky května, 49 postelí, 72 lehátek, 40 nouzových lehátek a 15 lehátek v zimním útočišti). Normální cesta k vrcholu je výstup po ledovci přes západní stranu.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Hintere Schwärze / Cima Nera. Web: www.offtrack.cz/cs