PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Imst
Imst (asi 9700 obyvatel) je hlavním městem okresu Imst v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Leží v nadmořské výšce 827 m, v údolí Oberinntal, na okraji Lechtalských Alp. Imst byl poprvé písemně doložen v roce 763 jako „opido humiste“. 15. dubna 1951 byla v Imstu otevřena první SOS-dětská vesnička na světě.

K zajímavým stavebním památkám v Imstu patří měšťanské domy ve starém městě, Muzeum v Ballhausu (v budově z 16. století, dokumentuje historii města), Ansitz Rofenstein (budova soudu z 13. století) nebo četné kašny a fontány (více než 35).

V letním čase je Imst centrem outdoorových sportovních aktivit jako horolezectví, rafting a canyoning, vedle toho nabízí mnoho zajímavých výletních cílů: Letní sáňkařská dráha Alpine Coaster v Hoch-Imstu je s délkou 3,5 km nejdelší Alpen-Achterbahn světa. Neobyčejná vyhlídková plošina Adlerhorst na nástupu stezky Drischlsteig je vzdálena jen několik metrů od horní stanice lanovky Alpjoch. „SunOrama“ je panoramatická terasa přímo vedle horní stanice s výhledy na Imst a údolí Gurgltal. Jezera Badesee Hoch-Imst, Badesee AREA 47 (v rámci velkolepého Outdoorparku) nebo koupaliště Freischwimmbad Imst (ohřívaný bazén s dětským bazénem, tobogánem - 81 m a širokou skluzavkou) slouží nejen ke koupání.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Imst. Web: www.offtrack.cz/cs