PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Itter

Hlavní část městečka Itter je položena asi kilometr od lanovky spojující Brixen a Leuken. Samotný skiareál Itter se disponuje dvěma vleky, které jsou vhodné zejména pro začátečníky a gondolou, která vám umožní přístup do blízkého ski rezortu Söll, odkud můžete pokračovat dále na Hochsöll a Hopfgarten.

Celá oblast Wilder Kaiser – Brixental nabízí širokou nabídku sjezdovek pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Pro náročnější lyžaře je připravená 8 km dlouhá trať z vrcholu Hohe Salve - nejvyšší bod lyžařské oblasti s nádherným výhledem na okolní svět Kitzbühelských Alp a Vysokých Taur s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglocknerem (3.798 m).

Snowboardisté si to zde užijí ve dvou funparcích, ve snowparku Boarders Playground ve Westendorfu i ve snowparku Ellmauer Intersport Kaiserpark pod horou Hartkaiser a ve fantastických free-ride areálech. Pro děti je připravený vedle nové osmimístné kabinové lanovky Scheffauer Achtergondelbahn Kinderkaiserland, což je obrovský zábavní park s postavami z ledu, malým můstkem a malým kotvovým vlekem. V Ellmau je pro děti „Krabbelstube Max und Moritz“, Scheffau pak „Speedy Club“ a ve Westendorfu „Kindergruppe Simba“. Oblast je součástí jednotného skipasu Kitzbüheler Alpen

Apres-Ski
Bohatší Apres-Ski naleznete v Hopfgartenu, který nabízí další sportovní vyžití v podobě sáňkování, bruslení a jízdy na saních taženými koňmi.

Běžecké lyžování
V okolí Itteru je k dispozici dohromady 22 km běžeckých tratí. Oblastí Wilden Kaiser vede více než 140 km upravovaných tratí, komu by to nestačilo, může využít propojení s Kitzbühelskými tratěmi.

Oblast Wilder Kaiser - Brixental - střediska:  Brixen im Thale • Ellmau • Hopfgarten • Itter
Nejvyšší bod střediska 1.892 m
Nejnižší bod střediska 650 m
Počet vleků 91
Počet kotvových vleků 40
Počet sedačkových lanovek 36
Počet kabinkových lanovek 15
Celkový počet sjezdovek 279 km
Zelené/modré sjezdovky 124 km
Červené sjezdovky 128 km
Černé sjezdovky 27 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Itter. Web: www.offtrack.cz/cs