PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Kufstein
Kufstein (asi 18000 obyvatel) je město a správní sídlo okresu Kufstein v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Leží v nadmořské výšce 499 m, na hranicích s Bavorskem v Německu, v údolí řeky Inn. Pevnost Kufstein - hrad byl poprvé písemně zmíněn v roce 1205 jako sídlo biskupa z Regensburgu a vévody Bavorského.

K nejdůležitějším pamětihodnostem v Kufsteinu patří výše zmíněná pevnost Kufstein na 90 m vysokém kopci v městském centru - symbol města. V pevnosti Kufstein se nacházejí největší venkovní varhany na světě a vlastivědné muzeum. Dalšími zajímavými stavbami jsou zřícenina hradu Thierberg a zámek Hohenstaffing na Kufsteinském kopci Thierberg nebo některé budovy a městský farní kostel sv. Vita ve starém městě.

Kufstein a jeho okolí nabízejí mnoho možností pro různé letní aktivity: - turistiku a výstupy na turistických stezkách všech stupňů obtížnosti - nordic walking a běh na 335 km tras pro běh a nordic walking - jízdu na silničních a horských kolech (500 km dlouhá cyklotrasa Innradweg podél řeky Inn, nespočet tras pro horská kola) - koupání a plavání (jezero Hechtsee, koupaliště s plaveckým bazénem, tobogánem, brouzdalištěm, hřištěm pro děti, velkou slunečnou loukou a různými sportovními zařízeními) - jízdu na koni, skalní lezení, canioning, rafting, prolézání jeskyní atd.

Domovská stránka - Web: