PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Lago d´Iseo
Itálie » Severní Itálie » Lago d´Iseo
Jezero Lago d´Iseo nebo Sebino se nachází mezi provinciemi Bergamo a Brescia v regionu Lombardie v Itálii. Jezero má plochu 65 km2, maximální hloubku 251 m a leží v nadmořské výšce 180 m.

Z jezera Iseo se tyčí ostrov Monte Isola, největší ostrov v přírodním jezeře v Itálii a zároveň nejvyšší ostrov v Evropě. Nejvyšší bod dosahuje nadmořské výšky kolem 600 m (400 m nad hladinou ostrova). Na jihu a severu Monte Isola se nacházejí ještě dva malé ostrůvky Loreto a San Paolo.

Turistická sezóna na jezeře Iseo probíhá od května do září. Dají se zde provozovat vodní sporty jako plavání, windsurfing, plachtění a potápění. Jezero je bohaté na ryby, oblíbený je zde rybolov. Nejvýznamnějším turistickým centrem na břehu jezera je Iseo.

Ostrov Monte Isola je přístupný lodní dopravou z obcí Sarnico, Tavernola a Lovere ze strany od provincie Bergamo a Iseo, Sulzano a Marasino z Brescie.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Lago d´Iseo. Web: www.offtrack.cz/cs