Les Diablerets


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 10
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Ski areál Les Diablerets se nachází ve Freibugských Alpách a dělí se do tří menších: Glacier 3000 (ledovec), Meilleret a Isenau. Glacier 3000 disponuje 30 km sjezdovek, které jsou vhodné pro každý typ lyžaře, či snowboardisty. Meilleret se skládá z červených a modrých sjezdovek a je napojený na ski areál Villars. Začátečníci jistě ocení modré sjezdovky na Isenau, na kterých se mohou nerušeně naučit lyžovat. Přímo na ledovci se nachází Monsterpark se spoustou atrakcí, kam často zavítají i profesionálové. Mezi Les Diablerets a Col du Pillon funguje bezplatná kyvadlová doprava skibusy.

Apres-Ski
Městečko nabízí velmi bohaté apres-ski ať již v místních restauracích, barech, nebo hospůdkách, vždy je zde co dělat. Na sáňkaře tu čeká dohromady 7,2 km tratí, na turisty 6 značených tras a na své si přijdou i milovníci chůze na sněžnicích. Bruslení je možné jak na přírodním kluzišti, tak v hale. Hotel Des Diablerets provozuje veřejnosti otevřený bazén a saunu, kam se můžete vydat za relaxací.

Běžecké lyžování
Okolím vede 30 km tratí rozdělených do 4 oblastí: Diablerets (9 km), Vers-L’Eglise (9 km), Isenau (6 km) a Glacier (5 km).

Nejvyšší bod střediska 2.971 m
Nejnižší bod střediska 1.200 m
Počet vleků 45
Počet kotvových vleků 28
Počet sedačkových lanovek 11
Počet kabinkových lanovek 6
Celkový počet sjezdovek 126 km
Zelené/modré sjezdovky 58 km
Červené sjezdovky 56 km
Černé sjezdovky 12 km

Domovská stránka - Web: