PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Lenggries

Lenggries - turistické informace

Lenggries je obec s necelými 10000 obyvateli v hornobavorském kraji Bad Tölz-Wolfratshausen ve spolkové zemi Bavorsko. Obec je vzdušnými lázněmi a leží v nadmořské výšce 679 m, v údolí řeky Isar, u vstupu do pohoří Karwendel. Lenggries byl poprvé písemně zmíněn v roce 1257 v darovací listině.

Ke stavebním památkám v Lenggriesu patří kostel sv. Jakuba, zámek Hohenburg (dnes škola), pec na vápno (jedna z posledních volně stojících pecí na vápno), muzeum Lenggries na náměstí Rathausplatz a Kalvárie se dvěma kaplemi.

Oblíbenými cíli jsou bylinková stezka "Kräuterpfad" (malá stezka s kuchyňskými, divokými a léčivými bylinkami), sokolnický dvůr "Falkenhof" s 20 dravci a sovami, aqaupark Isarwelle (plavecký kanál, bazény, masážní trysky, infrasauny), Arena pro volný čas Brauneck (lanové centrum Isarwinkel, Bullcarts, tandemové létání atd.), letní bobová dráha "Jaudenhang-Flitzer" (1600 m dlouhá) nebo lanovka Brauneckbahn (kabinová lanovka do výšky 1556 m).

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Lenggries - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs