Server Alpské.cz » Alpy - Rakousko » Matrei in Osttirol

Matrei in Osttirol

Matrei in Osttirol je obec s asi 4700 obyvateli v rakouské spolkové zemi Tyrolsko v okrese Lienz (Východní Tyrolsko). Leží v nadmořské výšce 975 m, oblast obce se rozkládá přes celé údolí Tauerntal a horní část údolí Iseltal. Matrei leží na silnici Felbertauernstraße B 108, která spojuje obci na severu přes placený tunel Felbertauerntunnel s Mittersillem (Salcbursko) a na jihovýchodě s Lienzem.

Důležité stavební památky v Matrai a okolí představují zámek Weißenstein, zřícenina hradu Kienburg a četné kostely a kaple (klasicistní farní kostel Matreier Pfarrkirche, románský kostel St. Nikolaus nebo neobvyklá skalní kaple v Gschlößtalu).

V letních měsících je v Matrei k dispozici solárně ohřívané koupaliště (22-25° C) s 25 m plaveckým bazénem, bazénem pro neplavce, skluzavkou, dvěma brouzdališti a velkou slunečnou loukou.

Okolí Matrei nabízí mnoho možností pro turistiku, jízdu na kole, horolezectví nebo také jízdu na koni. Ledovcová stezka "Gletscherschaupfad Innergschlöß" představuje tajemný svět předpolí ledovce a jeho vegetaci. Lesní naučná stezka "Waldlehrpfad Zedlacher Paradies" vede až 600 let starým modřínovým lesem a je ideální pro rodiny s dětmi.

Domovská stránka - Web: