PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Nendaz

Nendaz (1.350 m), leží na slunné plošině nad Rhonským údolím nedaleko Sitten (Sion), hlavního města Valais a je jednou ze čtyř oblastí Quatre Vallées proslulého svými ski areály. Oblast Quatre Vallées sestává z Verbier, Veysonnaz, Nendaz, La Tsoumaz & Thyon. Známé jsou zejména terasy Nendaz, táhnoucí se od 1300 až 1400 m nadmořské výšky a skýtají fantastický výhled na Bernské, Valaisské a Vaudské Alpy. Na základech staré vesnice zde vyrostlo moderní prázdninové středisko zachovávající původní roubenkové domy a stodoly.

Nendaz nabízí bohatě pestrý program nejen pro dospělé, ale i pro děti a tak není divu, že se honosí pečetí kvality „Families Welcome“. Naleznete zde totiž i zařízení pečující o batolata, řemeslné programy pro děti, stezky vhodné pro kočárky a dětská hřiště.

Nendaz je zapojen do rozlehlé sítě sjezdovek, které činí celkem 407 km. Nejvyšší bod (3330 m.n.m.) v této oblasti je ledovac Mont Fort, který vlastní obec Nendaz. V této oblasti naleznete nejvíce míst, kde lze lyžovat mimo sjezdovky. “Freeride” lyžování je možné například na zadní straně ledovce Mont Fort. Nad Nendaz se rozkládají slunné náhorní plošiny, které jsou ideální pro děti a začátečníky. Ke sjezdovkám vede bezplatná kyvadlová doprava. Z Nendaz vedou dvě obtížné sjezdovky směrem k Siviez, Chassoure a Tortin. Zde je třeba si dávat pozor na skryté kameny a výstupky pod sněhovou pokrývkou. Mont Fort ledovec má vždy skvělé sněhové podmínky a také jednu z mála skutečných černých sjezdovek, navíc je odsud krásný výhled na Matterhorn, Aiguille du Midi a Mont Blanc.

Další zimní aktivitou, která zde má kvalitní zázemí je zimní turistika. K tomu slouží 40 km cest pro chůzi na sněžnicích a 100 km zimních turistických tras. Turistické stezky jsou vymezené žlutými znaky a stuhami, zatímco a sněžnicové stezky fialovými. Přímo ve městě si můžete vypůjčit sněžnice v obchodech se sportovním vybavením. Samozřejmostí je i další nabídka sportovních aktivit: sáňkování, snowtubing, paragliding, bruslení atd. Na běžkaře čeká v okolí 11 km běžeckých tras.

Apres-Ski
Za zábavou nemusíte chodit daleko, neboť kousek od sjezdovek se nachází apres ski terasy “Les Etagnes”, kde si můžete vychutnat svůj první večerní drink. Tyto terasy přímo lákají k návštěvě. Pokud patříte k lidem, kteří dávají přednost komornější atmosféře, pak za návštěvu stojí útulný piano bar “Tchin-Tchin” s přilehlou pizzerií “L’Arôm’ Antique”.
Ve volných chvílích můžete podniknout prohlídku s názvem „odkud pochází váš fondue sýr“, která vám přiblíží celý proces zpracování sýra.

Oblast Verbier/4 Vallées - střediska:   Nendaz
Nejvyšší bod střediska 3.330 m
Nejnižší bod střediska 1.350 m
Nadm. výška obce 1.350 m
Počet vleků 49
Počet kotvových vleků 35
Počet sedačkových lanovek 10
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 223 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník skipasů - Web: