Server Alpské.cz » Alpy - Švýcarsko » Oblast Verbier / 4 Vallées

Oblast Verbier / 4 Vallées


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 67
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Oblast Verbier se nachází v západní části Švýcarska v kantonu Valais, ze západu je tato oblast ohraničena Francií, na jihu Itálií. V létě zde probíhá mezinárodně uznávaný festival klasické hudby, v zimě resort hostí světově proslulé Nissan O'Neill Xtreme freeride soutěž. V zimě se Verbier stává skutečným rájem lyžařů, ve kterém čtyři údolí (Verbier, Thyon, Veysonnaz a Nendaz) nabízí přes 410 km sjezdovek a 93 vleků. Údolí je položeno v 1500 m.n.m. a nejvyšší vrchol, ledovec Mont-Fort, se nachází v 3300 m.n.m.

Oblast kolem Mont Gélé je oblíbena jak pro lyžaře začátečníky, tak i pro mírně pokročilé, na náročnější lyžaře čeká vrchol Tortin (2050 m.n.m.), pro středně pokročilé pak Bruson (1080 m.n.m.) Skutečným oříškem pro nejnáročnější je Val de Bagnes spolu s Mont Fort a Combatzeline, které docení zejména zdatní lyžaři, kteří si chtějí užít jízdu na černé sjezdovce, kde může být jediným problémem častá změna počasí, která znamená horší viditelnost. V Tortin, Mont-Gélé a Chassoure je možné lyžovat i mimo sjezdovky. Snowpark na vysoké úrovni je ve Verbieru samozřejmostí, nachází se v La Chaux (2260 m.n.m) a pro jeho obtížnost ho vyhledávají i profesionální sportovci.

Apres-Ski
Ve volných chvílích je možné navštívit Alpské muzeum, umělecké galerie, krytý bazén, sauny a mnoho všudypřítomných obchodů,nebo vyčkat na bohatý noční život, který je skoro stejně vyhlášený jak lyžování ve Verbier! Za návštěvu stojí Pub-Mont Fort a Casbah Club (pro vyznavače techno-music). Pravidelně se tu konají i party noci, které mají tematické zaměření, nejvyhlášenější jsou Playboy a James Bond night! Farma Club v Hotelu Rhodania se zaměřuje na starší a konzervativnější klientelu, která dává přednost sofistikované zábavě mezi švýcarskými štamgasty.

Oblast Verbier/4 Vallées - střediska:   Nendaz
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.330 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 1.500 m
Počet vleků 93
Celkový počet sjezdovek 490 km

Domovská stránka - Web: