PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Gasteinertal

Oblast Gasteinertal

Lyžařský oblast Gasteinertal leží 100 km jižně od Salzburgu na okraji oblasti Ski Amadé.

Na začátku údolí se rozkládá lyžařský areál Dorfgastein, který propojuje Gasteinertal se sousedním údolím Grossarltal. Hlouběji v údolí je nejrozsáhlejší na lyžích propojený dvoj-areál Bad Gastein/ Bad Hofgastein. Na konci údolí leží ještě dva menší areály – jeden pod vrcholem Graukogel a druhý Sportgastein, který je nejvýše položený areál v této oblasti.

Gasteinertal nabízí kromě lyžování a snowboardingu také podmínky pro běžkování. V údolí vede celkem 150 km tratí, které jsou sjízdné v závislosti na sněhových podmínkách. Pro snowboardisty je v Dorfgasteinu park s halfpipe.
Specialitou oblasti Gasteinertal je množství termálních pramenů, které se využívají již od dob rakousko-uherské monarchie. Po lyžování pak můžete relaxovat v příjemném vodním světě termálních pramenů. Mezi nejznámější patří komplex Alpen Therme v Bad Hofgasteinu a Felsen Therme v Bad Gasteinu.

Skipasy:
- Dorfgastein / Grossarltal, Schlossalm / Angertal, Bad Gastein/ Bad Hofgastein, Sportgastein – platí vždy pro daný skiareál - Skiverbund Amadé – platí pro všechny skiareály v Gasteinertalu uvedené výše a dále také pro skiareály Schladming - Dachstein Tauern, Salzburger Sportwelt, Hochkönig’s Winterreich a další; platnost od 1,5 dne; v ceně skipasu též mýtné na Gasteiner Alpenstrasse do Sportgasteinu
- Salzburger Super Ski Card – platí pro všechny skiareály v Gasteinertalu a navíc i ve všech dalších skiareálech Salzburska, tedy také například pro Europasportregion Kaprun - Zell am See, Saalbach - Hinterglemm, Lungau a další; platnost od 3 dnů.

Oblast Gasteinertal - střediska:  Bad Hofgastein • Bad Gastein • Sportgastein • Großarl Tal • Dorfgastein • Graukogel