TOPlist

Oblast Hochkönig

Region Hochkönig je lemován nádherným panoramatem, které tvoří Vysoké Taury a Rakouské Alpy. Rozkládá se uprostřed Salcburska.

Impozantní hora Hochkönig je nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alp. Na úpatí Hochkönig leží tři obce Mühlbach s typickou rakouskou architekturou, Dienten a Maria Alm, které lákají milovníky zimních sportů. Součástí oblasti Hochkönig je také lyžařské středisko Saalfelden a Bischofshofen. Bischofshofen je proslulé zejména svým skokanským můstkem, které je každoročním dějištěm závodů ve Světovém poháru. Přibližně 12 km od Bischofshofen se ukrývá v údolí řeky Salzy malé, ale přesto půvabné lyžařské středisko Werfenweng.

Kromě lyžování a snowboarding zde můžete využít i další pestrou nabídku sportovního vyžití - osvětlené sáňkařské dráhy, dvě U-rampy, snowpark, curlingové dráhy, jízdu v saních s koňským spřežením a běžecké stopy. Zvláštností je přes 30 km dlouhá běžecká stopa v Maria Alm, která obsahuje všechny obtížnosti. Běžkaři, kteří se rádi kochají výhledem na krajinu, ocení 7 km dlouhou Panoramatickou stezku, která vede z Dientenu do Mühlbachu.

Hochkönig spadá do lyžařského komplexu Ski Amadé. V zimní sezoně 2010/11 byly do provozu uvedeny dvě nové lanovky: 8mi místná kabinka Maierl a 8mi místná krytá sedačka Ochsalmbahn.
Skipas
- skipas Hochkönig – platí pro střediska Mühlbach, Dienten a Maria Alm
- skipas Ski Amade platí (1,5 dne a více) pro Salzburg Sports World, Schladming Dachstein, Gastein, Region Hochkönig a Großarltal.

Oblast Hochkönig - střediska:  Werfenweng • Saalfelden - Hinterreint
Nejvyšší bod střediska 2.000 m
Nejnižší bod střediska 860 m
Počet vleků 36
Počet kotvových vleků 22
Počet sedačkových lanovek 10
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 150 km
Zelené/modré sjezdovky 51 km
Červené sjezdovky 84 km
Černé sjezdovky 15 km