PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Villachské Alpy

Oblast Villachské Alpy

Villachské Alpy leží v Korutanech. Centrem oblasti je lázeňské město Villach, které je zároveň i druhým největším městem Korutan. Město obklopují dvě velká jezera Ossiacher See a Faaker See.

Hlavním zimním lákadlem této oblasti jsou tři lyžařské areály: Verditz, Dreiländereck – Arnoldstein a Gerlitzen Alpen u jezera Ossiacher See. Tyto areály jsou zaměřené především pro rodiny s dětmi. Sjezdovky nabízí podmínky jak pro příznivce alpského lyžování, běhu na lyžích, carvingu, snowboardingu a tak i paraglidingu. Po lyžování je možné si zabruslit, sáňkovat nebo se jenom procházet městečkem Villach s lázněmi Warmbad a Bad Bleiberg

Areál Dreiländereck leží u městečka Arnoldstein. Nabízí sjezdovky zejména pro rodiny s dětmi a začátečníky.

Lyžařský areál Verditz se nachází v oblasti Korutan asi 25 km od známého lázeňského města Villach. Svým zázemím a službami se zaměřuje především na rodiny s dětmi. Trasy jsou zde lehké a střední náročnosti. Pro náročnější lyžaře je připravená i 2 km dlouhá černá sjezdovka. Kromě lyžování a snowboardingu nabízí Verditz: bruslení a hokej na jezeru Afritz See, sáňkování, běžkaření nebo jen túry zimní přírodou. Na stejný skipas je možné jezdit i do lyžařského střediska Gerlitzen – vzdálenost cca 25km.

Menší, ale velmi pěkný lyžařský areál Gerlitzen Alpen se nachází nedaleko Villachu. Ve středisku převládají široké tratě střední obtížnosti, vhodné jsou tedy především pro středně zdatné lyžaře. Nechybí zde ani černé sjezdové tratě pro náročné lyžaře. Pro děti, které se učí lyžovat jsou připravené 3 areálky. V areálu je také park pro snowboardisty a freestylisty s různými atrakcemi. Z vrcholu Gerlitzen je za jasného počasí vidět Klagenfurt, masiv Nockberge i pohoří Karawanky.

Nejvyšší bod střediska 1.911 m
Nejnižší bod střediska 600 m
Počet vleků 28
Počet kotvových vleků 16
Počet sedačkových lanovek 11
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 88 km
Zelené/modré sjezdovky 23 km
Červené sjezdovky 51 km
Černé sjezdovky 9 km

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Villachské Alpy. Web: www.offtrack.cz/cs