PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Osttirol

Oblast Osttirol

Lyžařská oblast Osttirol se rozprostírá na jižní straně Vysokých Taur ve východním Tyrolsku. V této oblasti je nejjistější sněhová pokrývka, která snese i jarní lyžování. Celá oblast nabízí úchvatné panorama šedesáti alpských třítisícovek v čele s Grossglocknerem (3.798 m) - nejvyšší horou Rakouska a Grossvenedigerem (3.674 m), ale i vzdálenějších štítů Dolomit. Hlavním městem je Matrei, které je také centrem lyžařského střediska Goldried. Nedaleko odtud se nacházejí lyžařské oblasti idylických lyžařských vesnic Virgen, Prägraten a areál Kalsu na úpatí Grossglockneru.

V této lyžařské oblasti si přijdou na své jak pokročilí lyžaři tak i úplní začátečníci. Pokud chcete na lyžování v Osttirol dlouho vzpomínat, doporučujeme sjezd z vrcholu Cima Ross až do údolí, jehož celková délka činí 12 km. Vyžití zde najdou i snowboardisté. Osttirol je ale také oblíbeným místem běžkařů pro které je připraveno 55 km upravených stop. Stopy ve Virgenu jsou oblíbeny pro svojí bruslařskou stopu. Po lyžování se můžete vyblbnout při výpravách na sněžnicích, výletech s pochodněmi, paraglidingu, při vyjížďkách na saních s koňským spřežením nebo se můžete vydat po upravených trasách určených pro zimní turistiku.

Skipasy:
- skipas Skiregion Matrei/Osttirol und Kals am Großglockner
- skipas Ski Hit Osttirol/Mölltaler Gletscher - platí pro Mölltaler Gletscherbahnen, Hochgebirgsbahnen Ankogel, Matreier Goldried Bergbahnen, Hochpustertaler Bergbahnen, Lienzer Bergbahnen, Bergbahnen St. Jakob, Bergbahnen Kals, Obertilliacher Bergbahnen, Kartitscher Liftgesellschaft
- skipas Top Ski Pass Gold - platí ve všech střediscích Východního Tyrolska a Korutan.

Oblast Osttirol - střediska:  Prägraten • Kals/Matrei • Virgental
Nejvyšší bod lyžařské oblasti 3.122 m
Nejnižší bod lyžařské oblasti 686 m
Počet vleků 65
Počet kotvových vleků 35
Počet sedačkových lanovek 21
Počet kabinkových lanovek 9
Celkový počet sjezdovek 334 km
Zelené/modré sjezdovky 95,5 km
Červené sjezdovky 188,5 km
Černé sjezdovky 50 km

Domovská stránka - Web: