PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Pitztaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Pitztaler Gletscher je nejvýše položené lyžařské středisko Rakouska. Ledovec je přístupný rychlým "metrem", které vede od parkoviště (1740 m) na konci údolí u vesničky Mandarfen přímo na ledovec (2840 m). Po něm vede až na vrchol (3440 m) nejvyšší lanovka v Rakousku - Pitz Panoramabahn. Z horní stanice je kouzelný výhled. Začíná zde také nejprudší a nejdelší sjezdovka.

Pro snowboardisty je na ledovci v horní části tratě Brunnenkogel připravený funpark s 200 m dlouhou U-rampou a množstvím dalších překážek. Funpark je rozdělený do několika sekcí, první obsahuje převážně Boxes + Rails, druhá překážky pro začátečníky a pokročilé a poslední část je určená dětem. Přímo na ledovci je také pro běžkaře okruh 2 km.

Na samotném konci údolí Pitztal leží areál zvaný Rifflesee (1 640 – 2 800 m), který se rozkládá v blízkosti Pitztaler Gletscher. Ve středisku je kabinová lanovka, 2 sedačkové lanovky, kotvové vleky a areál pro děti.

Apres-Ski
Okolí ledovce je vhodné pro zimní turistiku, zejména pro skitouring. Výchozími body jsou stanice Pitzexpress a Rifflsee, z nichž se můžete vydat na okolní vrcholky (Wildspitztour - 3.774m, Hinterer Brochkogel - 3.600m, Linker Fernerkogel - 3.277m, Wurmtaler Kopf - 3.226m, Rostitzkogel - 3.394m, K2 - 3.135m). Díky ledovci nabízí Pitztal i širokou škálu lezení po ledových stěnách v přírodě, od těch nejsnadnějších až po nejnáročnější úrovně obtížnosti. Za neobvyklým gastronomickým zážitkem se můžete vydat do nadmořské výšky 2.840 m, kde se nacházejí dvě restaurace - „Wildspitze“ a Rifflsee.

Běžecké lyžování
K dispozici jsou tratě: Rifflsee (2.200 m.n.m. / 5 km), Talloipe 21 km a běžecké centrum Pitztaler Gletscher (2.700 m.n.m. / 7 km).

Oblast Pitztal - střediska:  Hochzeiger - Jerzens im Pitztal • Pitztaler Gletscher • Rifflsee •  Imst
Nejvyšší bod střediska 3.440 m
Nejnižší bod střediska 1.640 m
Počet vleků 13
Počet kotvových vleků 6
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 48 km
Zelené/modré sjezdovky 11 km
Červené sjezdovky 29 km
Černé sjezdovky 8 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Pitztaler Gletscher. Web: www.offtrack.cz/cs