PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Přírodní park Adamello-Brenta / Parco Naturale Adamello Brenta
Itálie » Severní Itálie » Přírodní park Adamello-Brenta / Parco Naturale Adamello Brenta

Přírodní park Adamello-Brenta / Parco Naturale Adamello Brenta

Přírodní park Adamello-Brenta se nachází v západní části provincie Trentino v nadmořské výšce od 400 do 3500 m. S rozlohou 630 km2 je tento park největší chráněnou oblastí v Trentinu a jednou z největších v Alpách.

Park tvoří tři rozdílné horské skupiny. Pohoří Adamello s největšími vnitrozemskými ledovci v Itálii je z tvrdé odrůdy žuly - tonalitu, skupina Presanella je tvořena převážně krystalickými břidlicemi s ostřejšími štíty a velkými převýšeními a pohoří Brenta je z vápence a dolomitu.

V parku Adamello-Brenta se nachází lesy, louky, pastviny, skály i ledovce a mnoho vodních zdrojů - potoky s vodopády, více než 50 jezer a ledovec Adamello, jeden z největších v Evropě. V oblasti se vyskytuje široké spektrum rostlin a živočichů, včetně medvěda hnědého (park chrání samostatnou rasu medvěda hnědého - tzv. medvěda adamellského) nebo kozorožce horského.

Výchozími body do parku jsou Madonna di Campiglio pro Brentu a Presanellu a Pinzolo pro Adamello a Pressanelu.

V oblasti parku Adamello-Brenta se nachází 26 různých tras pro horská kola vedoucích po asfaltových cestách, lesních stezkách a starých venkovských cestách.
Z Madonna di Campliglio je možné podnikat výlety do přírody, k jezerům, horským farmám či chatám po různě dlouhých a obtížných trasách. Horolezci zde naleznou výstupy 1. a 2. stupně obtížnosti.

V Madonna di Campiglio se dá věnovat i houbaření, které je zde zpoplatněno. Sběr hub je zakázán od 19 do 7 hodin a děti mladší 10 let smí houby sbírat pouze v doprovodu dospělé osoby.

Domovská stránka - Web: