PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Přírodní park Buchberg

Přírodní park Buchberg

Přírodní park Buchberg je salcburský nejmladší přírodní park (od 30. května 2009). Leží v oblasti stejnojmenné hory, v obci Mattsee, přímo vedle jezer Mattsee a Obertrumer See, asi 20 km od města Salcburk a má plochu 35 hektarů. Z vrcholu Buchbergu (801 m) je vidět jak mírně zvlněné přehůří Alp, tak příkré Vápencové Alpy - s výhledem na 120 horských vrcholů od Traunsteinu po Wilder Kaiser.

Úkolem přírodního parku Buchberg je další rozvoj přírodního regionu v oblastech ochrany přírody, rekreace, vzdělávání a rozvoje regionu.

V přírodním parku Buchberg se nachází mnoho atrakcí pro návštěvníky všeho věku: - na Buchberg vede hvězdicovitě šest tématických cest - keltská pohřebiště, zbytky osídlení z doby bronzové a halštatské - okružní vrcholová cesta s malou rozhlednou, dřevěnými místy výhledu, dětským hřištěm a místem pro grilování - profesionální infrastruktura (cesty, lavičky, značení, herní prvky, parkoviště atd.) - výlety na elektrokolech - nordic walking - organizovaný program a individuální výlety s průvodcem - dům na stromě s terasou atd.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Přírodní park Buchberg. Web: www.offtrack.cz/cs