PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Přírodní park Kaunergrat

Přírodní park Kaunergrat

Přírodní park Kaunergrat se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko a rozkládá se od Horního údolí řeky Inn (Oberer Inntal) až do Ötztalských Alp. Chráněná oblast má rozlohu kolem 590 km2 a leží mezi výškami od 750 metrů až k markantním třítisícovkám Ötztalských Alp. Přírodní park byl založen v roce 1998 a v roce 2011 byl zvolen Přírodním parkem roku.

Park vykazuje nejvyšší podíl původně dochované přírody v Tyrolsku. V regionu přírodního parku žije například 1200 kamzíků.

V roce 2007 byl na Gacher Blick, vstupu do Přírodního parku Kaunergrat, otevřen první Naturparkhaus (dům přírodního parku) v Tyrolsku. Kromě jiného fascinuje návštěvníky svou multimediální výstavou „3000 m Vertikal“.

V Přírodním parku Kaunergrat se nachází 84 třítisícovek, optimálně vybudovaná síť tematických a turistických cest, kolem 50 provozovaných salaší a také několik poutních cest.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Přírodní park Kaunergrat. Web: www.offtrack.cz/cs