PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Přírodní park Ötztal

Přírodní park Ötztal

Přírodní park Ötztal se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko v údolí Ötztal a je se svou plochou 510 km2 druhým největším přírodním parkem v Tyrolsku. Byl založen v roce 2003 a rozkládá se ve výškách od 774 m (Piburger See) do 3768 m (Wildspitze - druhý nejvyšší vrchol Rakouska).

V přírodním parku mohou návštěvních obdivovat rozlehlé ledovcové oblasti (67 ledovců s celkovou plochou 95 km2), 152 třítisícovek, husté kosodřevinové porosty a jedinečné oblasti kolem horských jezer (38 jezer s plochou pře 1 ha). Svůj domov zde nachází přes 850 druhů rostlin a 960 druhů živočichů.

Přírodním parkem Ötztal vede přes 100 km turistických cest, z toho mnoho naučných stezek (např. přírodní památka Obergurgler Zirbenwald, tematické cesty Hohe Mut, vysokohorská naučná stezka Sölden, geostezka Winkelberg nebo přírodní zážitková cesta Forchet). Na území parku se nachází 48 chat a salaší, z toho tři v nadmořské výšce přes 3000 m.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Přírodní park Ötztal. Web: www.offtrack.cz/cs