PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Přírodní park Tiroler Lech

Přírodní park Tiroler Lech

Přírodní park Tiroler Lech leží na horním toku řeky Lech, mezi Allgäuskými Alpami a Lechtalskými Alpami, v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Chráněná oblast zaujímá plochu 41,4 km2 a rozkládá se ve výškách od 800 m do 1380 m nad mořem. Od roku 2000 náleží Tiroler Lech do evropské ekologické sítě chráněných oblastí Natura 2000.

Přírodní park Tiroler Lech představuje poslední útočiště pro mnoho druhů rostlin, je domovem asi třetiny všech v Tyrolsku se vyskytujících druhů rostlin. Také zvířena představuje ojedinělé bohatství: přes 150 druhů ptáků, z toho 100 druhů hnízdících, žijí v přírodním parku Tiroler Lech.

Od pramene řeky Lech blízko jezera Formarinsee (Vorarlbersko) až k Lechfallu (vodní kaskády) ve Füssenu v Německu vede turistická trasa Lechweg přes Přírodní park Tiroler Lech. Trasa Lechweg je kolem 125 kilometrů dlouhá a má 15 částí. Od Reutte (850 m) do Steegu (1120 m) vede cyklostezka Lechradweg s délkou přibližně 52 kilometrů. Velmi zajímavým místem na trase cyklostezky Lechradweg je sídlo vedení přírodního parku Naturparkhaus Klimmbrücke se svým jedinečným umístěním na mostě přes řeku Lech u Elmenu. Parkem vede mnoho tematických tras, mezi nejkrásnější patří Riedener See, botanická naučná stezka Jöchelspitze nebo ptačí zážitková stezka Vogelerlebnispfad Pflacher Au.

Domovská stránka - Web: