Server Alpské.cz » Alpy - Rakousko » Přírodní park Zillertaler Alpen

Přírodní park Zillertaler Alpen

Vysokohorský přírodní park Hochgebirgs-Naturpark Zillertaler Alpen se nachází v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Má rozlohu 379 km2 a rozkládá se od 1000 m n. m. v horolezecké vesnici Ginzling do 3509 m na vrcholu hory Hochfeiler. Přírodní park byl založen v roce 2001.

Oblast obsahuje všechny význačné výškové stupně Alp – od zemědělsky využívaných údolí vzhůru k hranici lesa do oblasti pastvin a dále k ledovcům.

Přes přírodní park Hochgebirgs-Naturpark Zillertaler Alpen vede známá vysokohorská okružní trasa - Berliner Höhenweg. Výchozím bodem je obec Mayrhofen, vede přes četné chaty a má délku přibližně 70 km. Berliner Höhenweg se dá zdolat s dobrým vybavením a kondicí, obtížná místa jsou jištěna. Všechny cesty jsou dobře značené a za dobrého počasí viditelné. Pro zdolání je také třeba rezervace - obvykle se dá objednat od 1. března do 15. září, protože mnoho horských chat na trase právě v půlce září zavírá.

Letní program přírodního parku Zillertaler Alpen nabízí od května do října přes 200 výprav s průvodcem s různým zaměřením a různými cíli. Jsou zde také speciální nabídky pro rodiny a děti.

Domovská stránka - Web: