PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Radstadt
Radstadt je město s asi 4800 obyvateli v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Leží v nadmořské výšce 858 m, na ze tří stran se svažující terase. "Domácí" horou je Roßbrand s výškou 1768 m. Místo bylo zmíněno v roce 1074 jako Rastat, 1092 jako Radestat a 1139 opět jako Rastat.

Ke stavebním památkám v Radstadtu patří městský farní kostel s věží Schusterturm na hřbitově, Kapucínský kostel a hrobka, zámek Lerchen s vlastivědným muzeem poprvé písemně doložený roku 1298 a v roce 1779 renovovaný, zámek Tandalier původně z 15. století, hrad Radstadt - dřívější Kapucínský klášter a dnes fara nebo opevnění Mandlingpass v místní části Mandling na Ennstalské silnici.

V Altenmarkt-Zauchensee, nedaleko Radstadtu, se nachází Aquapark Erlebnistherme Amadé s vodním světem s jedenácti bazény různého druhu (některé se slanou vodou), tobogány (první lopingový tobogán v Rakousku) a dalšími vodními atrakcemi, se saunami a masážemi.

V Radstadtu a jeho okolí jsou četné možnosti pro cyklisty (cyklotrasa Ennstalradweg), vyznavače horských kol (20 nově vyznačených tras kolem Radstadtu), tři letní sáňkařské dráhy, lanové centrum, tenisová hřiště, jízdárny, minigolf, hřiště na plážový volejbal a střílení asfaltových holubů. Také koupaliště Alpen-Freischwimmbad se svým 40 metrovým tobogánem láká v horkých letních dnech k návštěvě.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Radstadt. Web: www.offtrack.cz/cs