Server Alpské.cz » Alpy - Rakousko » Saalfelden am Steinernen Meer

Saalfelden am Steinernen Meer

Saalfelden am Steinernen Meer je město s asi 16100 obyvateli v rakouské spolkové zemi Salcbursko v okrese Zell am See. Město leží v nadmořské výšce 744 m, přibližně 14 km severně od okresního města Zell am See. Steinernes Meer je krasová náhorní plošina Severních vápencových Alp. Obec byla založena a její rozvoj začal kolem roku 930.

K stavebním památkám v Saalfeldenu patří zámky Dorfheim, Farmach, Lichtenberg a Ritzen, četné sakrální stavby jako např. římsko-katolický farní kostel nebo budova radnice.

V létě je kolem Saalfeldenu příhodný terén pro příznivce turistiky a jízdy na kole. Na návštěvníky čeká 400 kilometrů turistických tras, mnoho tematických stezek, 480 kilometrů cyklostezek vedoucích údolím a 720 kilometrů horských tras všech druhů obtížnosti. Bikepark v Leogangu (sousední obec) patří k nejoblíbenějším svého druhu v celé Evropě.

Osvěžení v letních vedrech nabízí Moorsee na jezeře Ritzensee stejně jako koupaliště v Saalfeldenu a Leogangu.

Kdo chce zažít pohoří Leoganger Steinberge a Steinernes Meer na vlastní kůži, může využít více jak 500 lezeckých tras všech stupňů obtížnosti – od sportovního lezení přes horské lezení až po lezecké cesty a haly. V létě roku 2012 byla nově otevřena lezecká hala Saalfelden s celkovou plochou 1640 m2.

Domovská stránka - Web: