PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Schladming
Schladming je obec s asi 4400 obyvateli v okrese Liezen ve spolkové zemi Štýrsko v Rakousku. Leží v nadmořské výšce 745 m a je obklopena ze severu pohořím Dachstein a na jihu Nízkými Taury (Niedere Tauern). První písemně doložená zmínka o osídlení na tomto místě pochází z roku 1180.

K historickým pamětihodnostem ve Schladmingu patří Městské muzeum v budově z roku 1661, Radnice z roku 1884 postavená jako lovecký zámeček, městské opevnění (zbytky zdí z roku 1629, městská brána, Salcburská brána a jedna ze čtyř kulatých věží), katolický městský farní kostel nebo evangelický kostel.

Schladming je především známé středisko zimních sportů, neboť leží v rekreačním regionu Schladming-Dachstein (Ski Amadé). Ale také v letním období nabízí mnoho sportovních a rekreačních možností. V regionu jsou četné cyklostezky. Nejznámější je Ennsradweg R7 z Flachauwinkelu přes Schladming a Národní parky Gesäuse a Kalkalpen do Ennsu blízko Dunaje. Rekreační region Schladming-Dachstein patří v létě k nejvyhledávanějším turistickým regionům celého Rakouska a je také rájem pro horolezce (Dachstein).

Přímo ve Schladmingu je možné navštívit Aqapark (otevřený celoročně) s mnoha vodními atrakcemi a saunami.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Schladming. Web: www.offtrack.cz/cs