PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Schwaz
Schwaz je hlavním městem stejnojmenného okresu a asi 13200 obyvateli v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Leží v nadmořské výšce 545 m, uprostřed dolní části údolí řeky Inn, na úpatí hory Kellerjoch (vyhlídková hora, 2344 m) a kopce Eiblschrofen. Město bylo poprvé písemně doloženo v roce 930 jako „Suates“.

Ke stavebním památkám ve Schwazu patří zámek Freundsberg, gotický farní kostel, gotický františkánský klášter a kostel sv. Martina v dřívější místní části Dorf. Za zhlédnutí stojí také stříbrný důl na východním konci města. Tento důl z roku 1491 byl v letech 1989/90 otevřen pro veřejnost. Důlní vláček projíždí štolami trasu dlouhou 800 metrů.

V létě je Schwaz ideálním výchozím bodem pro turistiku, nordic walking, jízdu na horských kolech a výlety do předhůří Tuxských Alp a pohoří Karwendel.

Koupaliště Schwaz nabízí vyhřívaný zážitkový bazén s širokou vodní skluzavkou, 25 m sportovní bazén, brouzdaliště pro děti s různými atrakcemi, bazén pro skoky do vody, 74 m dlouhý tobogán atd.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Schwaz. Web: www.offtrack.cz/cs