PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Německo » Oblast Tegernsee

Oblast Tegernsee


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 3
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Tegernsee se nachází v Bavorských Alpách, obklopené krásnou přírodou. Skládá se ze 4 manších areálů: Rottach-Egern, Kreuth, Bad Wiessee a Gmundu. Ski areály v této oblasti vynikají svými výbornými sněhovými podmínkami a každý lyžař/snowboardista si tu najde to své - od modrých po černé sjezdovky. Skvělé freeridové podmínky naleznete na Wallbergu a Rosskopfu, naopak začátečníci se budou cítit skvěle na nenáročných svazích Kirchbergu a Hirschbergu. Snowboardisté si zase přijdou na své v Burton funparku na „Unteren Firstalm“.

Apres-Ski
Možnosti zábavy jsou zde skutečně neomezené. V Bad Wiessee si mohou odvážlivci vyzkoušet své štěstí v místním kasinu. Na speciality vás nalákají restaurace a bary slibují spoustu zábavy. O kulturní vyžití se postarají muzea v Tegenseer Tal (kultura Bavorska), Rottachu (expozice kočárů, bryček atd.), Gmundu (expozice věnovaná tématu lovectví a příroda) a muzeum věnované malíři Olafovi Gulbranssonovi.

Běžecké lyžování
V okolí naleznete téměř 100 km běžeckých tratí. Část z nich vede romantickou krajinou údolí po zasněžených polích, daleko od hlavních silnic. Z Kreuthu vede síť tratí až k rakouským hranicím. Osvětlené tratě se nachází ve východní části Brunnbichlu a v Bad Wiessee. Nejdelší trasou je 23 km dlouhý okruh Kreuth – Glashütte.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Tegernsee. Web: www.offtrack.cz/cs