Online kamera Kamery v okolí

Počasí Toggenburg Počasí Toggenburg


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 11
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařské středisko Toggenburg se nachází v St. Gallenských Alpách. V areálu na vás čeká 60 km skvěle upravovaných a uměle zasněžovaných sjezdovek. Funpark ve Wildhausu nabízí atrakce typu Kickers, Corner, Slides a Funbox jak pro začátečníky, tak pro zdatné.

Apres-Ski
V okolí Toggenburgu vede celkem 6 značených turistických cest. Srdce sáňkařů zde doslova zaplesá, oblast totiž disponuje dohromady více jak 23 km sáňkařských drah! Za doporučení stojí 2 tratě na označené jako „Gamplüt – Wildhaus“, jedna měří 6 km a druhá, 2 km dlouhá, je osvětlená a nabízí pravidelné večerní lyžování. Naučit se správné technice curlingu a můžete pod dohledem zkušených intruktorů ve Wildhausu. Netradiční zábavu můžete zažít při aktivitě „Schnee-Trotti“, kdy se můžete projet na speciálně upravené koloběžce po zasněžených tratích. Skutečnou relaxaci si také můžete dopřát v některém z místních bazénů.

Běžecké lyžování
Okolím vede síť upravovaných běžeckých tratí. U Wildhausu 17,5 km rozdělených do 5 tras, v Alt St. Johann/Unterwasser 30 km/4 trasy, v Hemberg – Scherbu 22 km, v Ebnat-Kappelu 12 km a v St. Peterzell 15 km určených pro skating a 25 pro klasický styl, z toho 2 km denně osvětlené.

Nejvyšší bod střediska 2.262 m
Nejnižší bod střediska 900 m
Počet vleků 16
Počet kotvových vleků 10
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 3
Celkový počet sjezdovek 60 km
Zelené/modré sjezdovky 10 km
Červené sjezdovky 45 km
Černé sjezdovky 5 km