PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy Itálie - Dolomity » Valmalenco
Itálie » Severní Itálie » Valmalenco

Valmalenco se nachází v Lombardii, v provincii Sondrio. Ski resort se skládá z několika malých vesniček, které tvoří dvě oblasti Chiesa a Palu. Valmalenco se pyšní největší kabinovou lanovkou v rámci Evropské unie překonávající více než 1.000 metrů převýšení.

K dispozici je zde 60 km sjezdovek a 14 přepravních zařízení, takže odpadají dlouhé čekací časy. Každý si zde najde to své, zkušení lyžaři černé sjezdovky (Thöni 3 km), snowboardisté moderní snowparky (Palu a Chiesa)a Half-pipe s Boardercrossem. Pro děti tu je široká nabídka lyžařských školiček.

Apres-Ski
I přesto, že tu Apres-Ski není tak bohaté, jako v jiných ski rezortech v provincii Sondrio, i přes to tu můžete nalézt poklidnou zábavu v místních restauracích a barech. Navíc je možné udělat si výlet do některého z blízkých zámků (Mesegra, De Piro). Gurmáni mohou okusit místní sýry a breasaolu (sušené hovězí maso), která je považována za místní specialitu. Ve Valmalencu stále můžete vidět tradiční tkané koberce a interiérové textilní dekorace. V Chiese se nachází plavecký bazén.

Běžecké lyžování
V okolí se nachází 45 km tratí rozdělených do tří oblastí: Lago Palu basin, Lanzada and San Giuseppe Chiareggio, z toho 1,5 km osvětlených.

Nejvyšší bod střediska 2.353 m
Nejnižší bod střediska 985 m
Počet vleků 14
Počet kotvových vleků 3
Počet sedačkových lanovek 9
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 35 km
Zelené/modré sjezdovky 13 km
Červené sjezdovky 14 km
Černé sjezdovky 8 km

Domovská stránka - Web: