PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Wildspitze
Wildspitze (3768 m) je nejvyšší horou Severního Tyrolska (severní část rakouské spolkové země Tyrolsko) a Ötztalských Alp. Je po hoře Großglockner (3798 m) druhou nejvyšší horou celého Rakouska. Má dva vrcholy, skalnatý jižní vrchol (3768 m) s vrcholovým křížem a zamrzlý severní vrchol (ca. 3765 m).

Prvovýstup na jižní vrchol Wildspitze se podařil v roce 1848 Leanderu Klotzovi z Rofenu a neznámému rolníkovi.

Kvůli své výjimečné poloze uprostřed Východních Alp je Wildspitze velmi často zdolávaným vrcholem jak v létě, tak v zimě. Stavbou lanovky Pitztaler Gletscherbahn se dá její výstup stihnout v jednom dni. Normální cesta k vrcholu Wildspitze je za normálních podmínek nijak složitá vysokohorská túra, vede od ledovce severně od sedla Mitterkarjoch přes jihozápadní hřbet na jižní vrchol.

Jako záchytné body slouží horské chaty Breslauer Hütte (2844 m, západně od Ventu na úpatí Wildspitze, obvykle otevřena od konce června do konce září, 62 postelí, 110 lehátek, 40 nouzových lehátek a 22 lehátek v zimním útočišti), Taschachhaus (2434 m, v údolí Pitztal, obvykle otevřena od půlky června do konce září, 38 postelí, 87 lehátek a 28 lehátek v zimním útočišti) nebo Braunschweiger Hütte (2759 m, v nejzazší části údolí Pitztal, obvykle otevřena od půlky června do konce září, 56 postelí, 127 lehátek, 15 nouzových lehátek a 11 lehátek v zimním útočišti).

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Wildspitze. Web: www.offtrack.cz/cs