Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Oblast Wipptal


Oblast Wipptal

Popis místa Ubytování v okolí Alpy


Wipptal leží mezi severním a jižním Tyrolskem a táhne se od Innsbrucku až k Brenneru.

Lyžařská oblast Wipptal zahrnuje dvě menší střediska Berger Alm a Gries-Sattelberg. Nejvyšším bodem této oblasti je hora Nösslachjoch ( 2.231 m). Wipptal nabízí převážně sjezdovky lehčí, převládají modré a červené. Je vyhledávaný spíše rodinami s dětmi. Své místo zde má také snowboarding. V areálu se nachází dvě U-rampy. Pro běžkaře je připraveno přes 90 km běžeckých stop. Noční běžkařská trať (7 km) je otevřena 3 x týdně. Dále jsou tu zimní turistické trasy, sáňkařské dráhy, bruslařská hala. Zajímavostí oblasti Wipptal jsou túry na sněžnicích s pozorováním lesní zvěře. K dispozici je zkušený průvodce.

Lyžařské středisko Steinach am Brenner-Bergeralm
Lyžařské středisko Bergeralm se nachází v samém srdci hor Bergeralm Wipptaleru u obce Steinach am Brenner. Areál nabízí ideální podmínky pro všechny věkové kategorie lyžařů a snowboardistů. Pro zkušené lyžaře je připravená 6 km dlouhá sjezdovka vedoucí z vrcholu Nößlachjochu až do údolí. K vrcholu vede kabinková lanovka.

Lyžařské středisko Gries-Sattelberg
Lyžařské středisko Gries disponuje podstatně kratšími sjezdovkami než jsou v Brenner. Sjezdovky vedou na vrcholek Sattelberg (2113 m).
 

Domovská stránka - Web: www.wipptal.at

 

    Nejvyšší bod střediska 2.113 m
Nejnižší bod střediska 900 m
Počet vleků 10
Počet kotvových vleků 7
Počet sedačkových lanovek 2
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 28 km
Zelené/modré sjezdovky 6 km
Červené sjezdovky 17 km
Černé sjezdovky 5 km


Reklama
Malá Fatra Malá Fatra Malá Fatra