PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Zell am Ziller

Zell am Ziller

Zell am Ziller je jednou z nejpopulárnějších destinací, nacházející se v oblasti ski rezortu Zillertal Arena. Díky jeho poloze uprostřed Zillertalu je ideálním výchozím bodem pro všechny lyžaře a snowboardisty.

Nedaleký skiareál Gerlosstein (929 - 1.830 m) dokonale vyhovuje potřebám, rodin s dětmi, které jistě ocení 12,7 km sjezdovek a nulové čekací časy u vleků. Většina sjezdovek Zillertal Areny se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí i náročnější červené a černé sjezdovky například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2264 m) a Konigleitenspitze (2315 m) nebo na severovýchodních svazích Kreuzjochu (2559 m) nad Zell am Ziller.

Pro freeridery je zde velké lákadlo v podobě jízdy v hlubokém sněhu podél kryté čtyřsedačky Krimml X-Press nad Gerlosem. V Gerlosu je také ráj pro snowboardisty v podobě jedinečného parku zvaného Boarder Town, který byl oceněný Tyrolskou pečetí kvality, jeden ze 3 nejlepších v Rakousku.

Apres-Ski
Zillertal Arena je známá pro své bohaté Apres-Ski. Skvělou zábavu nabízí více než 30 chat a barů rozmístěných po celé oblasti. V místě můžete využít i několika sáňkařských drah, nejdelší se nachází na Hainzenbergu měří 7 km a vychutnat si na ní můžete i večerní sáňkování. Městečko Zell disponuje osvětlenou ledovou plochou, která láká návštěvníky nejen na klasické bruslení, ale i na hokej. Okolí je velmi vhodné také pro zimní turistiku.

Běžecké lyžování
Na běžkaře čekájí 4 tratě: Loipe Schönachtal – Stinkmoosalm (ca. 6 km), Loipe Innertal - Alpina - Schönachtal (ca. 6 km), Höhenloipe auf der Gerlosplatte (9 km) a přírodní stopa v Königsleiten.

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach
Nejvyšší bod střediska 2.505 m
Nejnižší bod střediska 1.250 m
Počet vleků 50
Počet kotvových vleků 19
Počet sedačkových lanovek 26
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 163 km
Zelené/modré sjezdovky 40 km
Červené sjezdovky 112 km
Černé sjezdovky 11 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Zell am Ziller. Web: www.offtrack.cz/cs