Zell am Ziller
Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Zell am Ziller


Zell am Ziller

POPIS MÍSTA MAPA UBYTOVÁNÍ v okolí Alpy - Server Alpské.cz

Online kamera On-line kamera v blízkosti místa
Předpověď počasí Zell am Ziller Předpověď počasí Zell am Ziller


Zell am Ziller je jednou z nejpopulárnějších destinací, nacházející se v oblasti ski rezortu Zillertal Arena. Díky jeho poloze uprostřed Zillertalu je ideálním výchozím bodem pro všechny lyžaře a snowboardisty. Nedaleký skiareál Gerlosstein (929 - 1.830 m) dokonale vyhovuje potřebám, rodin s dětmi, které jistě ocení 12,7 km sjezdovek a nulové čekací časy u vleků. Většina sjezdovek Zillertal Areny se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí i náročnější červené a černé sjezdovky například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2264 m) a Konigleitenspitze (2315 m) nebo na severovýchodních svazích Kreuzjochu (2559 m) nad Zell am Ziller. Pro freeridery je zde velké lákadlo v podobě jízdy v hlubokém sněhu podél kryté čtyřsedačky Krimml X-Press nad Gerlosem. V Gerlosu je také ráj pro snowboardisty v podobě jedinečného parku zvaného Boarder Town, který byl oceněný Tyrolskou pečetí kvality, jeden ze 3 nejlepších v Rakousku.

Après-Ski
Zillertal Arena je známá pro své bohaté Après-Ski. Skvělou zábavu nabízí více než 30 chat a barů rozmístěných po celé oblasti. V místě můžete využít i několika sáňkařských drah, nejdelší se nachází na Hainzenbergu měří 7 km a vychutnat si na ní můžete i večerní sáňkování. Městečko Zell disponuje osvětlenou ledovou plochou, která láká návštěvníky nejen na klasické bruslení, ale i na hokej. Okolí je velmi vhodné také pro zimní turistiku.

Běžecké lyžování
Na běžkaře čekájí 4 tratě: Loipe Schönachtal – Stinkmoosalm (ca. 6 km), Loipe Innertal - Alpina - Schönachtal (ca. 6 km), Höhenloipe auf der Gerlosplatte (9 km) a přírodní stopa v Königsleiten.

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach

Ceník
42,50 EUR/dospělý/den
19,10 EUR/dítě/den
205 EUR/dospělý/6 dní
92 EUR/dítě/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.zell.at
Ceník - Web: www.zillertalarena.com/de/arena/winter/tarife.html

 

    Nejvyšší bod střediska 2.505 m
Nejnižší bod střediska 1.250 m
Počet vleků 50
Počet kotvových vleků 19
Počet sedačkových lanovek 26
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 163 km
Zelené/modré sjezdovky 40 km
Červené sjezdovky 112 km
Černé sjezdovky 11 km


Reklama
Slavkovský les Slavkovský les Slavkovský les