PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Francie » Chamrousse

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 15
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Obec Chamrousse se nachází v chráněné přírodní oblasti nedaleko Grenoblu, který je znám pro konání ZOH v roce 1968. Resort byl postaven mezi lesy, kde se naskýtal pohled na grenobelské údolí. Nejvyšším bodem je Croix de Chamrousse (2250 m.n.m.). V centru lyžařského střediska, najdete nákupní galerie a o 800 metrů dále "Bachat-Bouloud" a "Le Domaine de l'Arselle".

Středisko disponuje 90 km sjezdovek, 40,8 km běžeckých tratí vhodných nejen pro sportovce, ale i pro rodiny. Z vrcholků je vidět na západě na Vercorskou plošinu, na východě na Grandes Rousses a Oisanské hory, na jihu uvidíte Taillefer a Mount Aiguille a na severu Chartreuse a Bauges.
Chamrousse resort nabízí lyžování pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře! Část lyžařů jistě nadchne lyžování v lese na jednoduchých a lehce dostupných sjezdovkách. Pro náročnější sportovce se tu nabízí olympijské svahy a Casserousse, kde je možné sjet 850 m výškového rozdílu. Samozřejmostí je možnost freestyle lyžování, snowpark, “mini KL” area pro rychlostní lyžování, ARVA park pro trénování pomoci v lavinovém závalu a hledání obětí, to vše pod dohledem záchranné hlídky.

Běžecké lyžování
Areál pro běžecké lyžování se nachází na náhorní plošině Arselle v přírodní zalesněné oblasti a nese označení „France Ski de Fond". Tato oblast je otevřena od 9 do 16:30, od prosince do dubna (v závislosti na sněhových podmínkách). Nachází se zde 40,8 km sjezdovek pro klasický styl nebo bruslení. Z hlediska obtížnosti jsou zde: 1 černá trať - l'ASTRAGALE, 4 červené, 2 modré, 6 zelených a 1 pěší trať. Vstup do areálu je zpoplatněn.

Apres-Ski
Ve městě je několik kaváren, nočních barů s živou hudbou, dále kino, které promítá dvakrát denně pokaždé odlišný film a má připraven i speciální program pro případ špatného počasí. Nabízeny jsou i kurzy „ledového“ potápění (potápění pod zamrzlou hladinou), paragliding, jízda psím spřežením, bruslení, wellness-spa, kurzy jízdy po ledě – v autě i na skútru, a výstup po zamrzlém vodopádu za pomoci horolezecké výbavy pod odborným dohledem horského vůdce.

Oblast Belledonne - střediska:   Chamrousse
Nejvyšší bod střediska 2.250 m
Nejnižší bod střediska 1.400 m
Nadm. výška obce 1.700 m
Počet vleků 19
Celkový počet sjezdovek 90 km