PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Ferlach
Ferlach je nejjižnější město v Rakousku s asi 7200 obyvateli, nachází se v Korutanech v okrese Klagenfurt-Land. Ferlach leží v nadmořské výšce 466 m, 10 km jižně od Klagenfurtu, uprostřed údolí Rosental na řece Drávě. Místo Ferlach prý vzniklo v 12. století, nejstarší písemná zmínka pochází z roku 1246.

Ke kulturním pamětihodnostem ve Ferlachu patří stejnojmenný zámek Ferlach (dřívější panský dům z 16. století, od roku 1998 využíván jako muzeum výroby pušek a lovecké muzeum) a městský farní kostel sv. Martina z let 1969/70 nedaleko náměstí.

Jižně od Ferlachu se nachází rokle Tscheppaschlucht, část soutěsky potoka Loiblbach. Táhne se místa „Goldener Brünnl“ vzhůru téměř dva kilometry až nad ústí potoka Bodenbach do potoka Loiblbach. pro turisty jsou zde zbudované chodníčky, žebříky a mosty. Kolem Ferlachu vede 366 km dlouhá cyklotrasa Drauradweg. Koupat se dá v rybníku v Reßnigu nebo v jezeře "Ratz" v Kirschentheueru. Ve Ferlachu se nachází také šest značených tras různé délky a obtížnosti pro běh a walking.

Domovská stránka - Web: