Online kamera Online kamera Online kamera Kamery v okolí

Počasí Flumserberg Počasí Flumserberg


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 17
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Lyžařský ski areál Flumserberg se nachází v Glarnských Alpách nad Walensee. Ski areál je vhodný pro rodiny s dětmi a nabízí lyžování bez čekání, díky nové 8-mi místné kabinové lanovce. Kromě upravovaných sjezdovek, zde naleznete i plochy vhodné pro freeride a nechybí ani snowparky a to hned dva: Real Park Prodkamm a Carlsberg Snowpark. V realparku si můžete vyzkoušet nové triky bez obav o své zdraví na Big Airbagu. Jednou až dvakrát týdně se pořádá večerní lyžování na sjezdovce Chrüz – Tannenboden.

Apres-Ski
Okolí je vhodné pro túry na lyžích, nebo zimní turistiku. Zajímavou prohlídku okolní přírody slibují nabízené služby jízdy psím spřežením. A kdo by rád využil čas aktivněji, může se vydat na 3 km dlouhou sáňkařskou dráhu, nebo na přírodní kluziště. Přímo ve městě Flumserberg máte k dispozici bazén se saunou, wellness a v nedalekém Bad Ragazu termální lázně „Tamina Therme“. Při sjezdovkách se nacházejí dohromady 3 restaurace, dvě z nich provozují apres-ski bar. Za noční zábavou plnou hudby a tance můžete vyrazit do klubu „Goggeien Star Club“, který se nachází 5 minut chůze od stanoviště lanovky Tannenheim.

Běžecké lyžování
Okolím vede 19 km běžeckých tratí od lehké až po obtížnou náročnost. Všechny tratě jsou upravované a značené. K dispozici je i 1 km dlouhá stopa, na kterou mají přístup běžkaři se psy.

Oblast Glarner Alpen - střediska:   Flumserberg • Grüsch/Danusa • Pizol • Ybrig
Nejvyšší bod střediska 2.222 m
Nejnižší bod střediska 1.000 m
Počet vleků 18
Počet kotvových vleků 4
Počet sedačkových lanovek 8
Počet kabinkových lanovek 6
Celkový počet sjezdovek 65 km
Zelené/modré sjezdovky 19 km
Červené sjezdovky 39 km
Černé sjezdovky 7 km