PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Pizol

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 12
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Na jižním okraji kantonu St. Gallen se mezi Bad Ragazem a Wangsem v nadmořské výšce 2844 m rozkládá lyžařská oblast Pizol. Která je stranou od masového turismu a mile vás překvapí nulovými čekacími časy na vleky. K dispozici budete mít 40 km upravovaných tratí.

Apres-Ski
7 km dlouhá sáňkařská dráha propojující Furt - Maienberg – Wangs/Pizol je jednou z nejdelších ve Švýcarsku a nabízí spoustu zábavy celé rodině. Vyznačuje se velmi příjemnou dostupností lanovkou ze stanic Wangs-Pizol, Maienberg a Furt. Okolím vedou 4 tratě pro zimní turistiku na lyžích: Pardiel – Laufböden (4 km), Pardiel – Laufböden – Pizolhütte (5,5 km), panoramatické okruhy Pizolhütte (3 km) a Pizolhütte – Laufböden (3 km). Můžete se také zapojit do kurzů jízdy na snowbike, postavit si iglú s profesionálem, nebo se projet na airboardu. Z restaurací za doporučení stojí Aurea, která nabízí kromě vytříbené kuchyně také krásný panoramatický pohled.

Běžecké lyžování
Okolím vede síť upravovaných běžeckých tratí u Wildhausu 17,5 km rozdělených do 5 tras, v Alt St. Johann/Unterwasser 30 km/4 trasy, v Hemberg – Scherbu 22 km, v Ebnat-Kappelu 12 km a v St. Peterzell 15 km určených pro skating a 25 pro klasický styl, z toho 2 km denně osvětlené.

Oblast Glarner Alpen - střediska:   Flumserberg • Grüsch/Danusa • Pizol • Ybrig
Nejvyšší bod střediska 2.227 m
Nejnižší bod střediska 515 m
Počet vleků 13
Počet kotvových vleků 6
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 4
Celkový počet sjezdovek 40 km
Zelené/modré sjezdovky 21 km
Červené sjezdovky 17 km
Černé sjezdovky 2 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: