PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Hintertux

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 10 cm, provoz v provozu, lanovky v provozu 12 z 21
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Hintertuxský ledovec se rozkládá na konci údolí říčky Zill v rakouském Tyrolsku. Nejvýše položené údolí se nazývá Tuxské údolí a na jeho konci je vesnička Hintertux, nad kterou se rozkládá ledovcový areál Hintertux, kde je možné lyžovat po celých 365 dní v roce.

V letním období končí sněhová pokrývka v oblasti Tuxer Fernerhausu (2660m). Lyžuje se od horní stanice lanovky na Gefrorene Wand (3250m) až k panoramatické restauraci Tuxer Fernerhaus. Většinou bývá v provozu 12 km perfektně upravených sjezdových tratí (nejdelší je cca 2 km dlouhá), cca 10 lanovek a vleků, snowpark. V zimním období se z údolí postupně dostanete prostřednictvím tří kabinových lanovek až na Gefrorene Wand do výšky 3250 m.

Apres-Ski
Sportovní nabídka je opravdu široká. V okolí se nachází přes 10 km sáňkařských drah, z nichž 7 km je osvětlených. Městečko Zell disponuje osvětlenou ledovou plochou, která láká návštěvníky nejen na klasické bruslení, ale i na hokej. Okolí je velmi vhodné také pro zimní turistiku. Na ledovci můžete také navštívit jedinečný přírodní ledový palác.

Běžecké lyžování
Okolím vede 30 km upravovaných běžeckých tratí lehké obtížnosti.

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach
Nejvyšší bod střediska 3.250 m
Nejnižší bod střediska 1.500 m
Počet vleků 21
Počet kotvových vleků 10
Počet sedačkových lanovek 6
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 86 km
Zelené/modré sjezdovky 23 km
Červené sjezdovky 47 km
Černé sjezdovky 16 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Hintertux. Web: www.offtrack.cz/cs