PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Hochfügen - Hochzillertal

Hochfügen - Hochzillertal


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 39
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Středisko Hochfügenu se spojil se střediskem Hochzillertalu a vznikl špičkový lyžařský areál s názvem SKI – OPTIMAL. Díky vysoké nadmořské výšce se dá v Hochzillertalu lyžovat až do poloviny dubna a v Hochfügenu pak každoročně končí sezóna 1. května. Toto moderní středisko má rozmanité a dobře upravované široké tratě.

Mezi nejnáročnější tratě patří 8 km dlouhý údolní sjezd do Kaltenbachu pojmenovaný po svém rodákovi Stephanu Eberhartovi – Stephan Eberharter Goldpiste. Další náročnější tratě vedou z vrcholu Marchkopf do Hochfügenu. Vyznavači carvingu budou spokojeni na širokých tratích nad Kaltenbachem.

Na své si přijde skutečně každý - vyznavači jízdy v neupravovaném terénu, na boulích, milovníci snowboardingu (funpark, halfpipe, speciální sjezdovka pouze pro snowboardisty). Je zde také závodní trať a boardercrossová dráha. Součástí propojeného areálu Hochzillertal/Hochzillertal je lyžařské středisko Kaltenbach.

Apres-Ski
V noci máte možnost se účastnit organizovaných sáňkařských večerů, putování s pochodněmi a túr na sněžnicích s průvodcem. Pořádají se zde utkání v curlingu nebo vyjížďky na saních tažených koňmi.

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach

Ceník
49 EUR/dospělý/den
22 EUR/dítě/den
230,50 EUR/dospělý/6 dní
103,50 EUR/dítě/6 dní
Nejvyšší bod střediska 2.500 m
Nejnižší bod střediska 558 m
Počet vleků 36
Počet kotvových vleků 21
Počet sedačkových lanovek 10
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 166 km
Zelené/modré sjezdovky 37 km
Červené sjezdovky 92 km
Černé sjezdovky 37 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Hochfügen - Hochzillertal. Web: www.offtrack.cz/cs