Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Kaltenbach


Kaltenbach

Popis místa MAPA Ubytování v okolí Alpy


Aktuálně: sníh v údolí 30 cm, sníh na vrchu 275 cm, provoz V provozu, lanovky v provozu 19 z 36
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Kaltenbach se nachází v nadmořské výšce 558 m. Územně se dělí do dvou částí Emberg a Kaltenbach. Přímo v městečku se nachází stanice lanovky Ski-Dorados Hochfügen-Hochzillertal. Na lyžaře čeká 155 km sjezdovek v oblasti Hochfügen, dvě osmimístné lanovky se starají o rychlou přepravu, takže ani ráno nemusíte čekat ve frontách. Dvakrát týdně je možné i večerní lyžování.

Středisko Hochfügenu se spojil se střediskem Hochzillertalu a vznikl špičkový lyžařský areál s názvem SKI – OPTIMAL. Díky vysoké nadmořské výšce se dá v Hochzillertalu lyžovat až do poloviny dubna a v Hochfügenu pak každoročně končí sezóna 1. května. Toto moderní středisko má rozmanité a dobře upravované široké tratě. Mezi nejnáročnější tratě patří 8 km dlouhý údolní sjezd do Kaltenbachu pojmenovaný po svém rodákovi Stephanu Eberhartovi – Stephan Eberharter Goldpiste. Další náročnější tratě vedou z vrcholu Marchkopf do Hochfügenu. Vyznavači carvingu budou spokojeni na širokých tratích nad Kaltenbachem. Na své si přijde skutečně každý - vyznavači jízdy v neupravovaném terénu, na boulích, milovníci snowboardingu (funpark, halfpipe, speciální sjezdovka pouze pro snowboardisty). Je zde také závodní trať a boardercrossová dráha. Součástí propojeného areálu Hochzillertal/Hochzillertal je lyžařské středisko Kaltenbach.

Après-Ski
Příjemné Après-Ski zaručují místní restaurace, které lákají na kulinářské speciality. K relaxaci lákají lázně v Zillertalu, které nabízí bazény, dětské prolézačky, 133 m dlouhou skluzavku, saunu, wellness, atd.

Běžecké lyžování
Rezort nabízí více než 100 km upravovaných běžeckých tratí, jak pro klasický styl, tak pro skating.

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach

Ceník
42,50 EUR/dospělý/den 19,50 EUR/dítě/den 205 EUR/dospělý/6 dní 92 EUR/dítě/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.kaltenbach.at
Ceník - Web: www.hochzillertal.com/de/preise/tageskarten-ski-optimal

 

    Nejvyšší bod střediska 2.501 m
Nejnižší bod střediska 560 m
Počet vleků 35
Počet kotvových vleků 20
Počet sedačkových lanovek 10
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 155 km
Zelené/modré sjezdovky 37 km
Červené sjezdovky 92 km
Černé sjezdovky 26 km


Reklama
Český Ráj Český Ráj Český Ráj