PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Ledovec Kaunertal

Ledovec Kaunertal


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 50 cm, provoz v provozu, lanovky v provozu 4 z 7
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Ledovec Kaunertal v Tyrolsku je jedním z nejmladších ledovců. Nabízí ledově křišťálové sjezdovky a spoustu přírodního sněhu. Možnosti sportování jsou zde široké, lyžemi a snowboardem počínaje a freeridovým lyžováním konče. Každý čtvrtek zde čeká na návštěvníky noční lyžování a noční sáňkování. Díky své poloze nabízí ledovec záruku dobrých sněhových podmínek od října do června. 54 km sjezdovek nabízí celkem 30 km různých variant sjezdu.

V nadmořské výšce 2.990 metrů se nachází Snowpark, který funguje až do pozdního jara! Park disponuje spoustou překážek a railů. Ale není zdaleka určen jen ostříleným sportovcům, na své si zde přijdou také rekreační lyžaři a méně zdatní snowboadristé. Na ostřílené fanoušky freeridu čeká ve Snowparku na 800 m dlouhé a 15 m2 veliké ploše celkem 20 prvků.

Apres ski
V ceně skipasu je využívání přírodní sáňkařské dráhy, kterou stojí za to vyzkoušet. V okolí je možné podnikat ski túry a zimní turistiku. Po náročném dni na sjezdovce můžete zavítat do některé z horských chat, nebo restaurací, či barů. Nejbližší je restaurace "Gletscherrestaurant Weissee" nacházející se přímo na parkovišti pod ledovcem. Na ledovci slouží k odpočinku a nabrání sil bar "Schirmbar Weissee", který disponuje terasou na které se můžete slunit.

Nejvyšší bod střediska 3.160 m
Nejnižší bod střediska 1.350 m
Počet vleků 16
Počet kotvových vleků 11
Počet sedačkových lanovek 4
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 52 km
Zelené/modré sjezdovky 25 km
Červené sjezdovky 13 km
Černé sjezdovky 8 km

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Ledovec Kaunertal. Web: www.offtrack.cz/cs