Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Kirchberg


Kirchberg

POPIS MÍSTA MAPA UBYTOVÁNÍ v okolí Alpy

Online kamera On-line kamery v blízkosti místa: KAMERA1, KAMERA2
Předpověď počasí Kirchberg Předpověď počasí Kirchberg


Kirchberg se nachází na okraji Kitzbühelských Alp. V tomto poklidném městečku naleznete malou nákupní zónu s příjemnými kavárnami a restauracemi, které lákají na zdejší speciality.

Lyžařská oblast Kitzbühel leží mezi Salcburgem a Insbruckem na úpatí masívu Kitzbüheler Alpen. Řadí se mezi exkluzivní a prestižní střediska Alp. Oblast je tvořena obcemi Kitzbühel, Kirchberg, Jochberg, Pass Thurn a Hollersbach. Město Kitzbühel leží mezi známými horskými vrcholy Hahnenkamm a Kitzbüheler Horn. Každý dnes zná Kitzbühel jako středisko proslulé každoročně pořádaným prestižním závodem Světového poháru – sjezd na vražedně obtížné sjezdovce „Streif“ na Hahnenkammu, nejslavnější sjezdovce v Evropě. První závod Hahnenkamm se konala v roce 1931.

Na svazích Kitzbüheler Hornu najdete jak sjezdovky, které nabízejí neomezené lyžování, carving, snowboarding tak i upravené běžecké a turistické trasy. Nejdelší sjezdovka Kitzbüheler Horn je dlouhá 7,1 km a její výškový rozdíl je 1195 m. Pro vyznavače snowboardu je určen velký park pod vrcholem Kitzhornu s halfpipe, boardercrossem, skoky a raily.

Après-Ski
K příjemnému posezení lákají chaty a restaurace rozmístěné kolem sjezdovek. Kdo by chtěl zažít skutečnou Après-Ski zábavu, měl by vyrazit do nedalekého Kitzbühelu, které se díky svému věhlasu stalo místem konání internacionálních večírků a párty. Z dalších sportů se můžete věnovat: bruslení, sáňkování, paraglidingu a zimní turistice.

Běžecké lyžování
Okolím vede 130 km dlouhá Pinzgauská trať, která navazuje na veškeré obce okolí a vede z Krimmlu skrz Salzachtal až do Zell am See. Večerní lyžování nabízí vysokohorská trať Hochmoor u Pass Thurnu (22 km).

Oblast Kitzbühel - střediska:  Hollersbach • Kirchberg • Kitzbühel •  Jochberg •  Pass Thurn •  Kitzbüheler Horn

Ceník
43,50 EUR/dospělý/den
22 EUR/dítě/den
210,50 EUR/dospělý/6 dní
105,50 EUR/dítě/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.kirchberg.at

 

    Nejvyšší bod střediska 2.000 m
Nejnižší bod střediska 800 m
Počet vleků 53
Počet kotvových vleků 15
Počet sedačkových lanovek 29
Počet kabinkových lanovek 9
Celkový počet sjezdovek 168 km
Zelené/modré sjezdovky 67 km
Červené sjezdovky 78 km
Černé sjezdovky 23 km


Reklama
České středohoří České středohoří České středohoří