PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Hollersbach

Hollersbach se nachází ve Vysokých Taurách a jeho ski areál je napojený na Kitzbühel a Zillertal Arenu.

Lyžařská oblast Kitzbühel leží mezi Salcburgem a Insbruckem na úpatí masívu Kitzbüheler Alpen. Řadí se mezi exkluzivní a prestižní střediska Alp. Oblast je tvořena obcemi Kitzbühel, Kirchberg, Jochberg, Pass Thurn a Hollersbach.

Město Kitzbühel leží mezi známými horskými vrcholy Hahnenkamm a Kitzbüheler Horn. Každý dnes zná Kitzbühel jako středisko proslulé každoročně pořádaným prestižním závodem Světového poháru – sjezd na vražedně obtížné sjezdovce „Streif“ na Hahnenkammu, nejslavnější sjezdovce v Evropě. První závod Hahnenkamm se konala v roce 1931.

Na svazích Kitzbüheler Hornu najdete jak sjezdovky, které nabízejí neomezené lyžování, carving, snowboarding tak i upravené běžecké a turistické trasy. Nejdelší sjezdovka Kitzbüheler Horn je dlouhá 7,1 km a její výškový rozdíl je 1195 m. Pro vyznavače snowboardu je určen velký park pod vrcholem Kitzhornu s halfpipe, boardercrossem, skoky a raily.

Apres-Ski
K příjemnému posezení lákají chaty a restaurace rozmístěné kolem sjezdovek. Kdo by chtěl zažít skutečnou Apres-Ski zábavu, měl by vyrazit do nedalekého Kitzbühelu, které se díky svému věhlasu stalo místem konání internacionálních večírků a párty. Z dalších sportů se můžete věnovat: bruslení, sáňkování, paraglidingu a zimní turistice.

Běžecké lyžování
Okolím vede 130 km dlouhá Pinzgauská trat‘ navazuje na veškeré obce okolí a vede z Krimmlu skrz Salzachtal až do Zell am See. Večerní lyžování nabízí vysokohorská trať Hochmoor u Pass Thurnu (22 km).

Oblast Kitzbühel - střediska:  Hollersbach • Kirchberg • Kitzbühel •  Jochberg •  Pass Thurn •  Kitzbüheler Horn
Nejvyšší bod střediska 2.000 m
Nejnižší bod střediska 800 m
Počet vleků 50
Počet kotvových vleků 18
Počet sedačkových lanovek 27
Počet kabinkových lanovek 5
Celkový počet sjezdovek 145 km
Zelené/modré sjezdovky 59 km
Červené sjezdovky 66 km
Černé sjezdovky 20 km

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Hollersbach. Web: www.offtrack.cz/cs