PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Kössen

Typická tyrolská vesnička Kössen se stejnojmenným lyžařským střediskem je hlavním střediskem oblasti Kaiserwinkel. Leží severně od Unterberghornu. Kössen je především rekreačním místem pro rodiny s dětmi, rekreační lyžaře a běžkaře. Kromě lyžování a snowboardingu si zde můžete užít běžecké lyžování, snowtubing nebo paragliding. Kössen je ideálním místem pro děti, které se zde mohou naučit lyžovat za pomoci profesionálních intruktorů, nebo mohou zlepšit své dosavadní lyžařské výkony v Sunny Kids Parku, kde funguje dětská kotva a koberec.

Apres-Ski
Zábavu i příjemné posezení naleznete v místních restuaracích a hospůdkách. Sportovní vyžití nabízí zejména zimní turistiku a paragliding.

Běžecké lyžování
Okolím prochází 140 km upravovaných tratí, které tvoří hustou propojenou síť mezi Keisewinkelem, Kössenem, Wlachsee, Schwedtem a Rettenschössem. Právě zde se nacházejí nejlepší běžecké tratě, vhodné jak pro začátečníky, tak i pro profesionální sportovnce. Nejnáročnějšími tratěmi jsou 25 km dlouhá stopa Kaiserwinklloipe z Kössen do Walchsee a 15 km dlouhá Miesbergloipe v Rettenschössu.

Oblast Kaiserwinkl - střediska:  Kirchdorf • Kössen • Schwendt • Walchsee
Nejvyšší bod střediska 1.700 m
Nejnižší bod střediska 589 m
Nadm. výška obce 589 m
Počet vleků 10
Počet kotvových vleků 6
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 1
Celkový počet sjezdovek 30 km
Zelené/modré sjezdovky 12 km
Červené sjezdovky 14 km
Černé sjezdovky 4 km

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kössen. Web: www.offtrack.cz/cs