Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Leogang


Leogang

POPIS MÍSTA MAPA UBYTOVÁNÍ v okolí Alpy

Předpověď počasí Leogang Předpověď počasí Leogang


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 35 cm, provoz V provozu, lanovky v provozu 6 z 70
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Saalfelden Leogang, ležící v srdci Salcburských hor a představuje díky svým drobným specifikům skutečnou oázu klidu a odpočinku. Příroda, kultura a kulinářské umění, tak bychom mohli stručně městečko charakterizovat. Ski areál Leogang disponuje 55 supermoderními vleky, 200 km nádherných sjezdovek a svahy s hlubokým sněhem. Navíc je propojeno se největší lyžařskou arénu v Rakousku „Skicircus“, která nabízí úžasné sjezdovky, vhodné jak pro rodiny, tak pro náročné sportovce. Z vrcholu Zwölfer vede trasa mistrovství světa a sjezdovky na vrcholu Schattberg sahají do výšky 2020 m.n.m. V údolí jezdí bezplatné skibusy, které zajišťují kyvadlovou dopravu ke svahům od 9 do 17 hodin. V lyžařské aréně najdete sjezdovky všech typů náročnosti dohromady se jich tu nachází 200 km. Náročnější lyžaři si mohou zajet tratě s homologací FIS - Zwolferkogel v Hinterglemmu nebo Kohlmaiskopf v Saalbachu, kde se jeli nejextrémnější závody Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v roce 1991 a četné závody Světového poháru. Snowboardisté zde mají připravené 4 snowboard parky - Hinterglemm, Hinterglemm-Hochalm, Leongang-Asitz, Saalbach-Bernkogel.

Après-Ski
Leogang nabízí poměrně bohaté après-ski podél sjezdovek naleznete kromě mnoha restaurací také bary a hospůdky. Diskotéky začínají již pozdě odpoledne a zábava v nich končí až nad ránem. Za uměním můžete vyrazit do místního Domu Umění „Nexus“, kde se pravidelně pořádají zajímavé výstavy a hudební akce. Zámek Ritzen hostí stálou expozici mapující historii a život v regionu.

Běžecké lyžování
Leogang disponuje 70 km upravovaných běžeckých tratí. Všechny klasické i bruslařské stopy jsou denně upravovány a jejich používání je zdarma. Hinterglemm a okolí nabízí několik běžeckých tratí, jedna se nachází i 1 455 m.n.m.(výjezd s lanovkou Reiterkogel) a 8 km dlouhou trať na vás čeká mezi Hinterglemmem a Lindlingalmem. Dohromady s běžeckými trasami okolo Saalachtalu se můžete těšit na 150 skvěle připravovaných tras.

Oblast Saalbach-Hinterglemm - střediska:  Hinterglemm • Leogang • Saalbach

Ceník
43,50 EUR/dospělý/den
22 EUR/dítě/den
212 EUR/dospělý/6 dní
106 EUR/dítě/6 dní
 

Domovská stránka - Web: www.leogang-saalfelden.at
Ceník - Web: www.saalbach.com/cz/winter/skipasy.html

 

    Nejvyšší bod střediska 2.200 m
Nejnižší bod střediska 1.003 m
Počet vleků 55
Počet kotvových vleků 24
Počet sedačkových lanovek 16
Počet kabinkových lanovek 15
Celkový počet sjezdovek 200 km
Zelené/modré sjezdovky 90 km
Červené sjezdovky 95 km
Černé sjezdovky 15 kmReklama
Českomoravská vrchovina Českomoravská vrchovina Českomoravská vrchovina