PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Leogang

Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 70
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Saalfelden Leogang, ležící v srdci Salcburských hor a představuje díky svým drobným specifikům skutečnou oázu klidu a odpočinku. Příroda, kultura a kulinářské umění, tak bychom mohli stručně městečko charakterizovat.

Ski areál Leogang disponuje 55 supermoderními vleky, 200 km nádherných sjezdovek a svahy s hlubokým sněhem. Navíc je propojeno se největší lyžařskou arénu v Rakousku „Skicircus“, která nabízí úžasné sjezdovky, vhodné jak pro rodiny, tak pro náročné sportovce. Z vrcholu Zwölfer vede trasa mistrovství světa a sjezdovky na vrcholu Schattberg sahají do výšky 2020 m.n.m.

V údolí jezdí bezplatné skibusy, které zajišťují kyvadlovou dopravu ke svahům od 9 do 17 hodin. V lyžařské aréně najdete sjezdovky všech typů náročnosti dohromady se jich tu nachází 200 km. Náročnější lyžaři si mohou zajet tratě s homologací FIS - Zwolferkogel v Hinterglemmu nebo Kohlmaiskopf v Saalbachu, kde se jeli nejextrémnější závody Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v roce 1991 a četné závody Světového poháru. Snowboardisté zde mají připravené 4 snowboard parky - Hinterglemm, Hinterglemm-Hochalm, Leongang-Asitz, Saalbach-Bernkogel.

Apres-Ski
Leogang nabízí poměrně bohaté apres-ski podél sjezdovek naleznete kromě mnoha restaurací také bary a hospůdky. Diskotéky začínají již pozdě odpoledne a zábava v nich končí až nad ránem. Za uměním můžete vyrazit do místního Domu Umění „Nexus“, kde se pravidelně pořádají zajímavé výstavy a hudební akce. Zámek Ritzen hostí stálou expozici mapující historii a život v regionu.

Běžecké lyžování
Leogang disponuje 70 km upravovaných běžeckých tratí. Všechny klasické i bruslařské stopy jsou denně upravovány a jejich používání je zdarma. Hinterglemm a okolí nabízí několik běžeckých tratí, jedna se nachází i 1 455 m.n.m.(výjezd s lanovkou Reiterkogel) a 8 km dlouhou trať na vás čeká mezi Hinterglemmem a Lindlingalmem. Dohromady s běžeckými trasami okolo Saalachtalu se můžete těšit na 150 skvěle připravovaných tras.

Oblast Saalbach-Hinterglemm - střediska:  Hinterglemm • Leogang • Saalbach
Nejvyšší bod střediska 2.200 m
Nejnižší bod střediska 1.003 m
Počet vleků 55
Počet kotvových vleků 24
Počet sedačkových lanovek 16
Počet kabinkových lanovek 15
Celkový počet sjezdovek 200 km
Zelené/modré sjezdovky 90 km
Červené sjezdovky 95 km
Černé sjezdovky 15 km

Domovská stránka - Web: 

Ceník - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Leogang. Web: www.offtrack.cz/cs