Mayrhofen - Hippach
Navigace: Server Alpské.cz » Rakousko » Mayrhofen - Hippach


Mayrhofen - Hippach

POPIS MÍSTA MAPA UBYTOVÁNÍ v okolí Alpy - Server Alpské.cz

Online kamera On-line kamera v blízkosti místa
Předpověď počasí Mayrhofen Předpověď počasí Mayrhofen


Aktuálně: sníh v údolí 0 cm, sníh na vrchu 0 cm, provoz Mimo provoz, lanovky v provozu 0 z 44
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy


Oblast Mayrhofen, Hippach je sevřena ze čtyř stran údolími před fascinující kulisou Zillertalského horského světa. Lyžařské středisko je vložené mezi hory Ahornu a Penken. Městečko Mayrhofen je nazýváno tepnou oblasti Zillertalu.

Místní raritou je nejpříkřejší upravovaná sjezdovka v Rakousku nesoucí příhodný název Harakiri. Má sklon 78% a je určena jen zdatným lyžařům. Kromě lanovek, vleků a upravovaných sjezdovek zde najdete dvě sáňkařské dráhy a umělé kluziště. Pro snowbordisty je připravený funpark Buton Park u vrcholku Hochberg. Pro běžkaře se upravuje 20 km tratí a turistům se nabízí na 45 km upravených značených cest. V roce 2010 byla do uveden do provozu telemix Penken
Městečko Mayrhofen nabízí komplexní nabídku polyžařské relaxace a zábavy - aquacentrum, squash, tenisovou halu i lákavý společenský život.

Après-Ski
Zillertal Arena je známá pro své bohaté Aprés Ski. Skvělou zábavu nabízí více než 30 chat a barů rozmístěných po celé oblasti. V místě můžete využít i několika sáňkařských drah, nejdelší se nachází na Hainzenbergu měří 7 km a vychutnat si na ní můžete i večerní sáňkování. Městečko Zell disponuje osvětlenou ledovou plochou, která láká návštěvníky nejen na klasické bruslení, ale i na hokej. Okolí je velmi vhodné také pro zimní turistiku.

Běžecké lyžování
Přímo z Mayrhofenu do Zell am See vede 16 km dlouhá běžecká trať. V blízkém okolí lze využít tratí Schönachtal – Stinkmoosalm (ca. 6 km), Innertal - Alpina - Schönachtal (ca. 6 km), Höhenloipe auf der Gerlosplatte (9 km) a přírodní stopu v Königsleitenu.

Oblast Zillertal - střediska:  Zillertal Arena • Finkenberg • Fügen • Mayrhofen - Hippach • Zell am Ziller • Hintertux • Hochfügen - Hochzillertal • Kaltenbach

Ceník
39,50 EUR/dospělý/den
18 EUR/dítě/den
193 EUR/dospělý/6 dní
88 EUR/dítě/6 dní
 


    Nejvyšší bod střediska 2.500 m
Nejnižší bod střediska 630 m
Nadm. výška obce 630 m
Počet vleků 46
Počet kotvových vleků 16
Počet sedačkových lanovek 18
Počet kabinkových lanovek 6
Počet telemixů 1
Celkový počet sjezdovek 159 km
Zelené/modré sjezdovky 45 km
Červené sjezdovky 94 km
Černé sjezdovky 20 kmReklama
Českomoravská vrchovina Českomoravská vrchovina Českomoravská vrchovina