PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Niederau

První vesnicí ve Wildschönau je Niederau s dominantním farním kostelem s kostelní věží zužující se do špičky. Nad vesnicí se tyčí vrcholek Markbachjoch. Hlavním místem tohoto údolí je Oberau, které je vzdálené cca 3 km od Niederau. Zdejší dominantou je 250 let starý barokní farní kostel s útulnými a stylovými domy a hostinci. Silnice vede dále přes Mühlbach do Thierbachu. Útulný Auffach je zimním centrem Wildschönau s lyžařským střediskem Schatzberg.

Údolí Wildschönau nabízí velký výběr sjezdovek - svahy pro začátečníky, široké sjezdovky pro pohodlnou jízdu a náročnější trasy pro profíky. Pro ty je také připravena závodní plocha Race'n'Boarder Arena v Niederau. Nejdelší sjezdovka vede z vrcholu Schatzberg a po 6,5 km končí v městečku Auffach (převýšení 1028 m). Na snowboadisty zde čeká známý Funpark ve skiareálu Schatzberg. Poznávat krásy tohoto údolí můžete na běžkách (50 km běžkařských tratí) nebo po turistických trasách (50 km zimních tras). Podmínky jsou zde i pro putování s pochodněmi, nordic walking, atd.

Lyžování v údolí Wildschönau lze kombinovat s lyžování ve vzdálenějším Brixentalu (cca 15 minut jízdy). Je možné si zakoupit permanentku Kitzbüheler Alpen, která v sobě zahrnuje jak lyžařské středisko Wildschönau, tak i Brixental.

Oblast Wildschönau - střediska:  Niederau • Oberau
Nejvyšší bod střediska 1.903 m
Nejnižší bod střediska 828 m
Počet vleků 26
Počet kotvových vleků 21
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 69,4 km
Zelené/modré sjezdovky 14,4 km
Červené sjezdovky 46 km
Černé sjezdovky 9 km

Ceník - Web: