PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Oblast Wildschönau

Oblast Wildschönau


Aktuálně: sníh v údolí 30 cm, sníh na vrchu 100 cm, provoz v provozu, lanovky v provozu 10 z 46
Další informace: Sněhové zpravodajství Alpy

Slunečné a zasněžené horské údolí Wildschönau leží na okraji Kitzbühelských Alp. Údolí je tvořeno čtyřmi vesnicemi.

První vesnicí ve Wildschönau je Niederau s dominantním farním kostelem s kostelní věží zužující se do špičky. Nad vesnicí se tyčí vrcholek Markbachjoch. Hlavním místem tohoto údolí je Oberau, které je vzdálené cca 3 km od Niederau. Zdejší dominantou je 250 let starý barokní farní kostel s útulnými a stylovými domy a hostinci. Silnice vede dále přes Mühlbach do Thierbachu. Útulný Auffach je zimním centrem Wildschönau s lyžařským střediskem Schatzberg.

Údolí Wildschönau nabízí velký výběr sjezdovek - svahy pro začátečníky, široké sjezdovky pro pohodlnou jízdu a náročnější trasy pro profíky. Pro ty je také připravena závodní plocha Race'n'Boarder Arena v Niederau. Nejdelší sjezdovka vede z vrcholu Schatzberg a po 6,5 km končí v městečku Auffach (převýšení 1028 m). Na snowboadisty zde čeká známý Funpark ve skiareálu Schatzberg. Poznávat krásy tohoto údolí můžete na běžkách (50 km běžkařských tratí) nebo po turistických trasách (50 km zimních tras). Podmínky jsou zde i pro putování s pochodněmi, nordic walking, ….

Lyžování v údolí Wildschönau lze kombinovat s lyžování ve vzdálenějším Brixentalu (cca 15 minut jízdy). Je možné si zakoupit permanentku Kitzbüheler Alpen, která v sobě zahrnuje jak lyžařské středisko Wildschönau, tak i Brixental.

Skipasy:
- Skipass Wildschönau platí pro skiareály Auffach/Schatzberg, Niederau, Oberau, Roggenboden a Thierbach
- Kitzbüheler Alpen Skipass - platí pro celou oblast Kitzbühelských Alp, tedy také pro lyžařské areály Kitzbühel, Brixental / Wilder Kaiser, Schneewinkel a Alpbachtal

Oblast Wildschönau - střediska:  Niederau • Oberau
Nejvyšší bod střediska 1.903 m
Nejnižší bod střediska 830 m
Počet vleků 27
Počet kotvových vleků 22
Počet sedačkových lanovek 3
Počet kabinkových lanovek 2
Celkový počet sjezdovek 70 km
Zelené/modré sjezdovky 15 km
Červené sjezdovky 43 km
Černé sjezdovky 12 km

Domovská stránka - Web: